Co przygotować na prędki, niedrogi jak też smakowity obiad?

Dobre oraz odżywcze danie nie znaczy dużych wydatków. Sprawunki najlepiej wykonać w markecie, acz wiele wyrobów, których potrzebujemy, by przyszykować niedrogi obiad, mamy w domku.

program komputerowy

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Jak nie ziemniaki, jak nie makaron, to… kasza kuskus. Ewentualnie jaglana. W dowolnej wersji z opcjonalnymi składnikami. W zanadrzu mam na przykład przepis na słodko: kuskus z piersią z kurczaka, ananasem, rodzynkami i przyprawami (curry, imbir, co popadnie). Możesz także dołożyć pomidorki, cukinię bądź dynię… – znowu zupełna dowolność. A jeśli ktoś nie znosi jakiegokolwiek składnika, to starczy go nie uwzględnić.
Kiedy nie mamy ani ziemniaków, ani makaronu, ani kaszy, wtenczas przychodzi czas na enchilladesa. Tortille ze sklepu albo własnoręcznie sprawiane z czosnkowym sosem czy też majonezowym do tego przegląd schładzarki dla przykładu żółty ser, kurczak, jarzyny (sałata, rzodkiewka, ogórek konserwowy albo surowy – dowolnie, kukurydza – co tylko posiadacie w lodówce). Zapiekamy w piekarniku bądź na patelni, zawijamy w folię i gotowe. Nie możemy także zapomnieć o produktach mrożonych.

Gdy już przeczytasz ten artykuł, to spojrzyj również na podobne serwisy, które zawierają nie mniej ciekawe informacje – one niesamowicie Cię wciągną.

Są świetnym rozwiązaniem w momencie gdy zapasy w lodówce się wyczerpią, czy też kiedy brakuje nam dowolnego składniku do w/w dań, bądź… w okresie zimy gdy sezon na większość warzyw oraz owoców się już zakończył. Możesz ich też użyć jako bazy do mnóstwa dań. Możemy na przykład zamrozić cukinię, grzyby. Możesz może skorzystać z gotowych mrożonek, z zestawów jarzyn na patelnię itd.

Zamrażaj również gotowe dania, oraz bulion który może być podstawą do innych zup bądź do sosów. Co jednakże zrobić gdy mamy niedużo czasu? Zawsze zostaje lokalna pizzeria.