Rozliczenie PIT 2016 / 2017 – zobacz więcej

Bez wątpienia najprostszym sposobem rozliczania się z urzędem skarbowym jest dziś rozliczanie się poprzez internet. Co roku coraz większa ilość podatników rozlicza się z urzędem fiskalnym dokładnie w taki sposób.
Formularz deklaracji podatkowej PIT-38 służy do rozliczenia zysków kapitałowych.

pożyczki

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
miejsce
Składają go jednostki, które w roku podatkowym uzyskały dochody m.in. z odpłatnego zbycia papierów wartościowych czy też objęcia udziałów w spółkach. Podpowiadamy w jaki sposób wypełnić go .

Dodatkowe informacje na podany w tym artykule są Ci potrzebne? Bez stresu. Wejdź w ten link i wszystkie inne wątki tu wyszukasz. Zachęcamy!

Zgodnie z art. 45 regulacji, deklarację składa się w terminie do dnia 30 kwietnia roku następującego po r podatkowym. Podatnicy niemający na terytorium Polski miejsca zamieszkania, gdy osiągnęli w roku podatkowym przychody ze źródeł intrat położonych na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, a zamyślają opuścić terytorium Polski przed wyżej wymienionym terminem, są obowiązani złożyć deklarację za rok podatkowy przed opuszczeniem terytorium Polski. Deklarację możesz złożyć wprost w urzędzie podatkowym czy nadać (dostarczyć, posłać) w sposób założony w art.

Zaintrygował Cię ten wpis? W takim razie najedź na link do serwisu podatek dochodowy 2019 i ciesz się innymi faktami. W razie pewnych wahań – odezwij się do nas.

12 § 6 Ordynacji podatkowej (m.in. w formie dokumentu elektronicznego poprzez sieć, w tym bez potrzeby potwierdzania go kwalifikowanym podpisem elektronicznym).

Podatnicy posiadający punkt zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej składają zeznanie do urzędu skarbowego określonego podług miejsca zamieszkania w ostatnim dniu roku skarbowego, a gdy zamieszkanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ustało przed tym dniem – wedle poprzedniego miejsca zamieszkania na jej terytorium portale dla podatników. Podatnicy nieposiadający punktu zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej składają deklarację do urzędu skarbowego właściwego w kwestiach opodatkowania osób z zagranicy, jak podaje portal podatnika.