Kiedy nie jesteś zobowiązany składać rozliczenia podatkowego? Zorientuj się, co może zwolnić cię ze składania PIT-u

Każdy podatnik jest zobowiązany raz w roku złożyć stosowne dokumenty podsumowujące jego zarobki. To tak zwany PIT, który według ustanowionych reguł należy dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – jak najbardziej najlepiej wcześniej, ale mimo tego, iż z góry znamy ustaloną datę, to wielu z nas niejednokrotnie zwleka do ostatniej chwili. Jest jednak grupa osób, które są zwolnione z tego, by składać PIT 2016. Dowiedz się czy zaliczasz się do grona tych szczęśliwców.

Po pierwsze są to osoby, jakie osiągają przychody zwolnione z obowiązku opodatkowania. Jeżeli się właśnie zdziwiłeś, iż takie w ogóle istnieją, zajrzyj do odpowiedniej ustawy, a wszystkiego się dowiesz. Lista jest całkiem pokaźna, dlatego dobrze się z nią dokładnie zaznajomić, a być może okaże się, iż nasze dochody również są w niej ujęte. To np. różnego rodzaju odszkodowania czy zasiłki, naturalnie gdy nie przekraczają ustalonej sumy, która może być różna w każdym roku podatkowym Po drugie ze składania zeznania podatkowego zwolnione są osoby pobierające świadczenia z ZUS-u albo z KRUS-u.

pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

O wszelakie kwestie związane z rozliczeniami dbają w niniejszym wypadku wskazane instytucje, wysyłając należyte formularze do Urzędu Skarbowego oraz zwalniając z tego obowiązku osoby biorące te świadczenia. Zeznania nie składają także emeryci, chyba że wykonują dodatkową pracę, aby mieć dodatek do comiesięcznej emerytury. Jest także suma wolna od podatku, jednakże nawet jeżeli nie przekroczymy wyznaczonej sumy, jesteśmy zmuszeni złożyć PIT, ponieważ dzięki temu otrzymamy zwrócenie podatku – .Jeśli jednak jesteś zobligowany do złożenia rozliczenia podatkowego, warto jest do tego wykorzystać darmowy program, jaki znacznie uprości i p podatkiem (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-likwidacja-stanowiska-pracy) m (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dotacje-z-urzedu-pracy-na-podjecie-dzialalnosci-gospodarczej) y niniejsze zadanie.

Program oraz rozliczanie PIT przez Internet bowiem zwalnia nas przede wszystkim z oczekiwania w kolejkach, ale nie tylko. Co więcej umożliwia uniknąć błędów w rozliczeniach oraz zapewnia wszelkie dokumenty, wraz z załącznikami, jakie trzeba uzupełnić, aby nie było żadnych braków. Kiedy w takim razie jesteś zobowiązany złożyć PIT, wykonaj to używając odpowiedniej aplikacji, a wypełnione dokumenty wyślij przez Internet.