Diagnostyka wibracyjna i drganiowa – czyli, w jaki sposób zadbać o własne urządzenia, aby działały jak najbardziej długo

Co to dokładnie bywa diagnostyka? A tym bardziej wibracyjna oraz drganiowa? Czy jest pomiędzy nimi jakakolwiek różnica? W jaki konkretny metodę istnieje możliwość serwISOwać urządzenia (dokładnie z działu przemysłowego), które bywają poddawane takiego typu diagnostyce? Na jakich zasadach ogólnikowo polega diagnostyka przemysłowa? To wszystko i jeszcze więcej nie posiadając problemu znajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego felietonu!
Słowo „diagnostyka” bardzo często kojarzy się naszym osobom z diagnozowaniem nas poprzez jakiegoś typu lekarza.

Billboard na drodze

Autor: Robert Ashworth
Źródło: http://www.flickr.com
system
W podobny sposób ima się sprawa w tym wypadku, jednak chodzi o stawienie diagnozy jakiemuś urządzeniu. Rozpoczniemy od określenia: diagnostyka wibracyjna, której to zadankiem jest na podstawie zmierzenia drgań urządzenia, uzyskać informacje po których to analizie dowiemy się, jaki konkretnie jest stan techniczny danego urządzenia oraz jaka bywa jakość jego zrobienia – zajrzyj na stronę Partner Serwis. Tego typu diagnostyka pozwala wynaleźć po uszkadzane fragmenty w środku urządzenia.

Publikacja, którą właśnie masz okazję czytać to nieszablonowe źródło informacji, jednak jeśli szukasz innych tego rodzaju danych, to kliknij odnośnik.

Serwis przemysłowy polega na odbywającej się całodobowo opiece nad takiego typu urządzeniem – utrzymaniem zdolności do produkcji, czy instalacji przemysłowych. Diagnostyka, monitorowanie, oraz eliminowanie stanów awaryjnych a także przed-awaryjnych maszyn, to jago najistotniejsze części.

Tak jak w przypadku diagnostyki wibracyjnej, tak i diagnostyka drganiowa polega na dokładnie tym samym co zostało powiedziane wyżej z tym, iż owa diagnostyka odnosi się do łożysk różnych sprzętów, gdzie potrzebne są okresowe albo ciągłe pomiary szerokopasmowe stopni drgań.

Jeżeli poszukujesz uzupełniających materiałów na przedstawiany wątek, to kliknij ten link – ta nasza strona (https://kret-malepszy.pl/kontakt) publikuje pokrewne tematy!

Mierzy się wtedy częstotliwości zaczynając od 0,5, 2 albo dziesięciu Hz do dziesięciu kHz.