System HACCP oraz standardy bezpieczeństwa – a więc, zdrowa żywność przede wszystkim

Co to dokładnie bywa system HACCP oraz jakie posiada zasady? Czym bywają skróty BRC oraz IFS i jakie są ich rozwinięcia? Pragnąłbyś dowiedzieć się o tech skrótach czegoś więcej? Tak? Wspaniale! Wewnątrz naszym napisanym dzisiaj artykule po opowiadamy Ci o nich, wyłącznie w dobry sposób przeczytaj ten konkretny artykuł!

Rozwinięcie skrócenia HACCP pochodzi z języka angielskiego i znaczy: hazard analysis and critical control points, który w swobodnym przetłumaczeniu na polski przebrzmiewa: Analiza zagrożeń oraz krytyczne punkty kontroli. System haccp nie jest niczym innym jak procedura identyfikowania oraz oszacowania niebezpieczeństw bezpieczeństwa żywności, patrząc w tym wypadku na jego jakość zdrowotną, a także zapobieganie zagrożeń w trakcie przebiegu wszyściutkich etapów produkcji oraz (zobacz ofertę) dystrybucji. Sam system pozwala także na uzyskanie pewności, że konkretny zakład uczynił wszystko dla bezpieczeństwa wytworu oraz konsumenta.

Materiał jeansowy

Autor: Anita Hart
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o skrócenie BRC, to pochodzi on konkretnie z Wielkiej Brytanii i oznacza: British Retail Consortium, i bywa jednym spośród standardów bezpieczeństwa jedzenia, który jest wymagany wewnątrz tamtejszych wymogach sieci handlowych. Bywa on powiązany z firmami opiekującymi się produkcją opakowań posiadających kontakt z żywnością.

Ostatnim, lecz nie słabiej ważnym tutaj skrótem jest IFS, który oznacza ogólnikowe pojęcie International Food Standard, a więc w swobodnym tłumaczeniu Międzynarodowy Standard Jedzenia (do którego to tłumaczenia często dodaje się słowo: Bezpieczeństwa).

Czy nie sądzisz, że dane na omawiany wątek możesz odnaleźć również na innym serwisie? Oczywiście, że tak – wejdź tutaj, a zobaczysz tam proponowany wpis (http://www.pademeble.pl/409-komody-meble-wojcik).

Standard ten został stworzony w 2002 roku wewnątrz Niemczech poprzez ich przedstawicieli detalicznych.