Kredyt gotówkowy czy odnawialny

Marzy nam się nowy telewizor? Romantyczna, daleka wycieczka? Sytuacja finansowa uniemożliwia jednak nasze marzenia. Jak znaleźć wyjście z tej sytuacji? Metod na zdobycie dodatkowej gotówki jest kilka.
Zwykle w takich chwilach zwracamy się o pomoc do rodzinę. Ale zdarza się, że nie mogą nas poratować. Możemy więc zaciągnąć kredyt gotówkowy lub odnawialny.

Karty kredytowe, płatnicze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kredyt odnawialny jest usługą ściśle powiązaną z rachunkiem osobistym, więcej o tym pod linkiem: . Jego idea opiera się na tym, że bank udostępnia klientowi limit kredytowy do wykorzystania w ramach jego konta.

Na pewno interesują Cię bonusy (www.account-pl.eu/). Z przyjemnością zapraszamy Cię do naszego nowego tekstu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Musisz jedynie kliknąć w link.

Najprościej mówiąc, klient ma do zagospodarowania dodatkowe środki pieniężne, które może przeznaczyć na dowolny cel. Zaletą kredytu odnawialnego jest fakt, iż można z niego korzystać wielokrotnie bez załatwiania kolejnych formalności – jedynym warunkiem jest przynajmniej częściowa spłata wcześniej wykorzystanego limitu zadłużenia.

W przypadku kredytu gotówkowego, w przypadku większych sum zabezpieczeniem kredytu są uzyskiwane dochody lub poręczenia innych osób, zaś wysokość rat uzależniona jest od możliwości spłaty przez osobę zaciągającą kredyt. Aby kredyt gotówkowy był korzystny obowiązkiem naszym jest dokładnie zapoznać się z polityką banku oraz dowiedzieć się jakie są stopy procentowe czy ewentualne odsetki. Z reguły kredyt odnawialny jest bardziej korzystny od kredytu gotówkowego oferowanego przez ten sam bank. Dlaczego? Kredyt odnawialny jest po prostu niżej oprocentowany.

pieniądze

Autor: NicosFotos
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie radzimy sobie ze spłatą zobowiązań wobec banku, powinniśmy pomyśleć nad ich konsolidacją. Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie kilku kredytów w jeden. Na dodatek rata będzie oczywiście niższa od sumy obecnie płaconych rat.

Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. Jest też szansa ich przewalutowania. Niestety razem z ”rozciągnięciem” okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Dlatego choć posiadamy niższe raty, to koszt kredytu jest wyższy, niż w przypadku osobno zaciągniętych pożyczek. Jednak należy pamiętać, że dla klientów banków mających problemy ze spłatą rat, nadal jest to zachęcająca propozycja.