Jakie kupić auto: nowe czy używane? Jeden, jak i drugi wybór jest ma sens, należy jednakże pamiętać o pewnych kwestiach

Kupno samochodu przeważnie stanowi dosyć poważną decyzję, niezależnie od kwestii, czy kupujemy samochód za 1000 czy 100 000 zł. Na zakupie wydatki się nie kończą.

Samochód trzeba ubezpieczyć, wykonywać co jakiś czas przeglądy, ponosić różnorodne koszty eksploatacyjne. Mimo to jednak na początku zastanawiamy się głównie nad tym, jak zakupić auto na w miarę dobrych warunkach. Odnosi się to zarówno do aut nowych, jak i przechodzonych, jak bmw e46 używane.

Mercedes

Autor: Alang7™
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli mamy w planach kupić nowe auto, prosto z salonu, to dobrze jest sprawdzić parę ofert dilerów z najbliższych większych ośrodków miejskich. Możemy w bardzo łatwy sposób zobaczyć, za jaką cenę zakupimy akurat ten model samochodu, który nas interesuje. Niekiedy kwota, za jaką w jednym mieście jesteśmy w stanie zakupić samochód w wersji podstawowej, w innym mieście wystarczy nam na pełne lub częściowe wyposażenie.

Jak kupujemy samochód nowy, mamy zapewnioną wieloletnią gwarancję, a jednocześnie zapewnienie, iż auto nie ma żadnych tajemniczych wad, jakie mogą nam się zdarzyć podczas zakupu samochodu przechodzonego. Jak natomiast staramy się nabyć samochód używany, to jak zależy nam żeby zaoszczędzić, trzeba poszukiwać ofert od normalnych użytkowników samochodów, a nie z komisów (sprawdź ofertę). Czasem można trafić na dobre samochody, zwłaszcza golf 5 używane.

biały Golf R

Autor: PTworks
Źródło: http://www.flickr.com

Komisy przeważnie narzucają dość sporą marżę na każde sprzedawane auto, a przez to my musimy zapłacić więcej, niż samochód jest wart.

Zostawiam tu mój link (merservice.pl/uslugi/audyty/) do kolejnej strony. Myślę, że zapragniesz obejrzeć świeże posty, jeśli zaciekawiły Cię te znajdujące się na tej stronie.

Jak sami słabo się na tym znamy i wiemy, że bez trudu możemy zakupić samochód, jaki właściwie przeznaczony jest tylko do złomowania, na pewno lepiej zabrać ze sobą zaprzyjaźnionego mechanika. Wówczas płacimy mu określoną kwotę, a on jedzie z nami obejrzeć auto, które sobie upatrzyliśmy. Dzięki temu z pewnością ustrzeżemy się przed niefortunnym zakupem. To również pewność, iż wybierzemy auto, jakie jest faktycznie dla nas, gdyż taki fachowiec może nam coś podpowiedzieć czy faktycznie konkretne auto jest dla nas najbardziej właściwe.

Uzupełnieniem tego rodzaju informacji mogą być różnorodne strony internetowe, na których są tego rodzaju wiadomości, jak przykładowo mercedes w204 opinie.

Chcesz dowiedzieć się coś równie interesującego? Ekstra, ta strona www puszman narożniki na pewno okaże się dla Ciebie wartościowa, gdyż znajdziesz tam sporo tego typu danych.

Jesteśmy w stanie się tam dowiedzieć faktycznie wielu cennych zagadnień.