Pomoc w odprawie celnej w czasie importu z Chin.

Chiny to państwo, które obejmuje nadrzędną pozycję władzy gospodarczej na świecie. Kraj ten w zeszłych kilkunastu latach proponuje przedsiębiorcom i nabywcom opcje rozrostu sektora działalności kupieckiej w w naszym kraju, europie oraz na rynkach światowych. Dużo przedsiębiorstw aby istnieć na rynku i zwiększyć swoją konkurencyjność musi wyszukiwać różnych środków wyposażenia. Celnym wyborem jest na pewno import z Chin.

Ulice w Chinach

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Importując asortyment z Chin powinno się pogłębić swoją znajomość w sprawie tej specjalności i zwrócić wyjątkową uwagę na instrukcję na kroku podpisywania pism z wytwórcą, np.

Nie wszystkiego dowiesz się się z tygodników. Gdy chciałbyś dowiedzieć się o zaskakujących wydarzeniach odwiedź nasze serwisy (https://autopietrzak.pl/kontakt) www.

. Negocjując klauzule umowy trzeba uściślić które pisma muszą być dołączone z asortymentem oraz jak właściwie oznakować wyrób.

Import z Chin pociąga za sobą dużą odpowiedzialność i mnóstwo niespodzianek. Dokumentacja to ważny fragment podczas prac powiązanych z przewozem.

Ona jest niesamowicie nieszablonowa – uczciwie zalecam tę witrynę. Jeżeli chcesz poszerzyć obszar swej wiedzy na ten temat, to kliknij ten odnośnik.

Ogół pism strona chińska zobowiązana jest dostarczyć bezpośrednio do importera, natomiast firma czekająca na towar musi złożyć agencji celnej wymagane dokumenty z właściwym upoważnieniem.

Trzeba podkreślić, że dostarczyciel chiński nie doręczy ważnych pism, jeśli nie zostanie zrealizowana przedpłata w formie faktury pro-forma. Najistotniejsze pisma to: morski list przewozowy sporządzany w trzech oryginałach, faktura handlowa i specyfikacja. Faktura powinna mieć takie szczegóły jak nazwa asortymentu, ilość, wartość jednostkowa, wartość ogółem, wagę netto i brutto a też warunki dostawy.

Chiny

Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com
Import z Chin prócz podstawowej dokumentacji pociąga za sobą dodatkowe pismo – świadectwo pochodzenia. Przez to importowane towary mogą posiadać zaniżone stawki celne, o wysokości których można się dowiedzieć na stronie internetowej ministerstwa finansów. Importując towar z Chin należy zorientować się jakie wymogi i normy musi mieć produkt oraz jak odpowiednio ma być oznakowany. Import z Chin to obszerna gama wyrobów, coraz bardziej zaawansowanych technologicznie po bardzo niskich cenach, a Chiny to kraj, które daje wielkie szanse rozwoju dla tych, którzy chcą budować interesy z państwem środka.