Faktoring, a faktoring bankowy – czyli, różnica pomiedzy niezależną przedsiębiorstwem, a faktoringiem pochodzącym z banku

Posiadasz przedsiębiorstwo i zastanawiasz się, komu powierzyć faktoring? Zastanów się nad bankiem lub niezależną firmą faktoringową! Wewnątrz naszego felietonie zbliżymy Ci obydwa pojęcia, razem z samą definicją faktoringu!

formalności

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz napisany dzisiaj tekst zaczniemy od zagadnienia: (definicje faktoringu), ponieważ czym tak dokładnie bywa faktoring? Faktoring to mówiąc w skrócie nasza własna firma (która to jest tak przezwanym faktorantem), nasi osobiści dłużnicy, oraz firma udzielająca finansowania (czyli, faktor). Istotą samiutkiego faktoringu, bywa odkupienie poprzez faktora należności – czyli dobrze naszym osobom poznanych faktur, które mają w posiadaniu odroczone w terminie płatności, wystawione przez faktoranta. Faktoring, o czym warto napomknąć, bywa przeznaczony dla firm prowadzących sprzedaż towarów i usług innego rodzaju przedsiębiorstwom albo instytucjom, które to wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności.

Pragnę przyciągnąć Cię na autorskie www (https://www.programylojalnosciowe.pl/programy-motywacyjne/). To nowiutka strona, która ma masę dobrych wpisów. Miło będzie też, jeżeli napiszesz ocenę.

I w tym miejscu wkraczają faktoringi niebankowe, które to posiadają mniejsze kryteria faktoringowe, usługi są jednakże o wiele droższe aniżeli usługi z banku.

aplikacja do fakturowania

Autor: encuentroedublogs
Źródło: http://www.flickr.com
Billboard - reklama wielkoformatowa zewnętrzna

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak rzucimy okiem na (faktoringi bankowe), to pomimo bardziej dużych kryteria, są one bardziej bezpieczne, oraz posiadają bezpośredni dostęp do źródła finansowania, dzięki czemu bywają ograniczone koszta owej usługi – w skrócie, jest to o wiele bardziej tanie.

W jaki jednak metodę banki kwalifikują potencjalnego faktoranta? Otóż zerkają na bilans a także wskaźnik finansowy firmy. Jeśli on opada, to bank ma prawo zmniejszyć limit, a także zerwać umowę. Z tego powodu dobrze się po rozmyślaj, jakiego typu forma faktoringu najbardziej Tobie się opłaci!