Pomoc w odprawie celnej w czasie importu z Chin.

Chiny to państwo, które obejmuje nadrzędną pozycję władzy gospodarczej na świecie. Kraj ten w zeszłych kilkunastu latach proponuje przedsiębiorcom i nabywcom opcje rozrostu sektora działalności kupieckiej w w naszym kraju, europie oraz na rynkach światowych. Dużo przedsiębiorstw aby istnieć na rynku i zwiększyć swoją konkurencyjność musi wyszukiwać różnych środków wyposażenia. Celnym wyborem jest na pewno import z Chin.

Ulice w Chinach

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Importując asortyment z Chin powinno się pogłębić swoją znajomość w sprawie tej specjalności i zwrócić wyjątkową uwagę na instrukcję na kroku podpisywania pism z wytwórcą, np.

Nie wszystkiego dowiesz się się z tygodników. Gdy chciałbyś dowiedzieć się o zaskakujących wydarzeniach odwiedź nasze serwisy (https://autopietrzak.pl/kontakt) www.

. Negocjując klauzule umowy trzeba uściślić które pisma muszą być dołączone z asortymentem oraz jak właściwie oznakować wyrób.

Import z Chin pociąga za sobą dużą odpowiedzialność i mnóstwo niespodzianek. Dokumentacja to ważny fragment podczas prac powiązanych z przewozem. Ogół pism strona chińska zobowiązana jest dostarczyć bezpośrednio do importera, natomiast firma czekająca na towar musi złożyć agencji celnej wymagane dokumenty z właściwym upoważnieniem.

Trzeba podkreślić, że dostarczyciel chiński nie doręczy ważnych pism, jeśli nie zostanie zrealizowana przedpłata w formie faktury pro-forma. Najistotniejsze pisma to: morski list przewozowy sporządzany w trzech oryginałach, faktura handlowa i specyfikacja. Faktura powinna mieć takie szczegóły jak nazwa asortymentu, ilość, wartość jednostkowa, wartość ogółem, wagę netto i brutto a też warunki dostawy.

Chiny

Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com
Import z Chin prócz podstawowej dokumentacji pociąga za sobą dodatkowe pismo – świadectwo pochodzenia. Przez to importowane towary mogą posiadać zaniżone stawki celne, o wysokości których można się dowiedzieć na stronie internetowej ministerstwa finansów. Importując towar z Chin należy zorientować się jakie wymogi i normy musi mieć produkt oraz jak odpowiednio ma być oznakowany. Import z Chin to obszerna gama wyrobów, coraz bardziej zaawansowanych technologicznie po bardzo niskich cenach, a Chiny to kraj, które daje wielkie szanse rozwoju dla tych, którzy chcą budować interesy z państwem środka.