Dojazdy do Warszawy, czy najęcie lokum? Argumenty przemawiające za przewoźnikami i ustatkowaniem w stolicy

W liczącej ponad 2 miliony ludzi stolicy, istotny odsetek stanowią przyjezdni i mieszkający chwilowo (studenci, pracownicy dorywczy), spośród których równie liczna część pracuje w Warszawie. Spaja ich jedno – muszą codziennie pojawiać się w stolicy, co z kolei wymusza na nich korzystanie z transportu. To na w nich w głównej mierze opierają się budżety przewoźników autokarowych.

Karpiński

Źródło: http://www.pwkarpinski.pl/

Gdy chodzi o przewóz osób Warszawa, stołeczne miasto dysponuje rzecz jasna największym polem dworcowym. Mamy w mieście trzy ważniejsze strategicznie dworce i dodatkowe zajezdnie, gdzie dojeżdżają prywatne busy. Im rośnie odległość od stolicy, tym dojazdy stają się uciążliwsze – nie tylko jeśli chodzi o pieniądze, ale i jeśli chodzi o kondycję fizyczną. Kilka godzin w małym, ciasnym fotelu busa czy autobusu, jeśli dodamy do tego powtarzający się rejs tam i z powrotem, potrafi dać w kość.

Po przeanalizowaniu tego tekstu, polecam wiertnictwo pozostałe wiadomości na omawiany wątek, które będą równie wciągające.

W przypadku przejazdów przez parę województw, trudno w ogóle mówić o codziennych dojazdach i powrotach – w grę wchodzi wynajęcie lokum w stolicy. Jeśli mamy do czynienia ze zorganizowaną grupą wycieczkowiczów, przedsiębiorców czy na przykład grup szkoleniowych to zdecydowanie bardziej opłacają się grupowe wynajęcie busa lub grupowy bilet. Przez wynajem autokarów Warszawa, tym bardziej gdy mamy w grafiku parę podobnych przejazdów, zaoszczędzimy sporą gotówkę, którą z pewnością zdążymy wydatkować jeszcze kilka razy w stolicy. Z najmowania i kupowania mieszkań żyje wielu rdzennych warszawiaków. Z ich ofert rzadko kiedy korzystają pracujący w stolicy, a mieszkający w okolicach Warszawy. Dla tej grupy, która zwykle pracuje (zobacz praca w godzinach nadliczbowych) w Warszawie i poświęca co najmniej trzy godziny dziennie na drogę w pojeździe, pomieszkiwanie tutaj zwyczajnie się nie opłaca. Korzystając z miesięcznych i dłużej obowiązujących karnetów u rodzimych przewoźników zaoszczędzą kolejne pieniądze, które normalnie wydaliby mieszkając w stolicy. Mimo to taka sytuacja wymaga swoistego samozaparcia i determinacji. Wiemy doskonale jak uciążliwe są przejazdy i dojazdy do stolicy. A zwłaszcza w godzinach szczytu i w weekendy, kiedy korki, a pośród nich kolejni, wydłużają o kolejne minuty wydostanie się z Warszawy. Trzeba więc zdecydować co dla nas ważniejsze.