Jakiego typu produkty przywozimy z Chin?

Niezwykle niskie koszty produkowania sprawiają, że towar sprowadzany z Chin możemy napotkać na każdym kroku, artykuły wyprodukowane w tym kraju są niezwykle tanie. Do tego Chińczycy produkują niemal wszystko, liczba importerów zafascynowanych zakupieniem chińskich przedmiotów jest więc wielka także w Polsce.

sklep w chinach

Źródło: pixabay.com

Polski eksport do Chin nie jest może zbyt imponujący, ale jednak liczba towarów, które sprzedajemy do tego kraju systematycznie rośnie. Nasz eksport do Chin skupia się w dużej mierze na artykułach z branży kosmetycznej, w dużej mierze jest to również jedzenie. Do Chin przesyłamy przede wszystkim pożywienie ekologiczne, produkty mleczne, mięso i słodycze. Chińczycy są zainteresowani też poszczególnymi wyrobami z bursztynu i maszynami dla górnictwa. Pomimo wszystko że nasz eksport do Chin (bezpieczny eksport (zobacz również zlecenie transportu) do Chin) ciągle rośnie, to i tak znacznie intensywniej importujemy. Towar z Chin jest naprawdę tani. Koszty produkcji są tam o wiele niższe niż w krajach Europy Zachodniej czy w Stanach Zjednoczonych. Atrakcyjne koszty produkcji później przekładają się na niskie ceny, tak więc towar z Chin cieszy się tak ogromną popularnością pośród klientów w Europie Zachodniej i w Polsce – dostawca towaru z chin.
Różnice kulturowe między Polską a Chinami sprawiają, że wymiana handlowa nie należy do łatwych. Nie znaczy to jednak, że Chińczycy nie będą się interesowali handlem z Polską. Liczba towarów, które można z Chin przesyłać jest ogromna.

granit z chin

Autor: Jesse Wagstaff
Źródło: http://www.flickr.com

W Polsce funkcjonują firmy, które z tego kraju importują nawet marmur i granit. Najwięcej jednak importerów sprowadza z Chin artykuły spożywcze, elektroniczne czy nawet ubrania. Powszechnie towar z Chin uważany jest za taki, który jest mało wart. Nie jest to zawsze prawda. W Chinach nie brakuje wielkich i renomowanych fabryk, które oferują towar naprawdę bardzo wysokiej jakości. Jednocześnie artykuły pochodzące z takich fabryk kosztują o wiele więcej. Równocześnie będą one jednak zdecydowanie tańsze niż te wyprodukowane w Europie. Duże firmy zainteresowane importem z Chin są w stanie negocjować niższe ceny. Jest to jednak realne tylko wtedy, kiedy zamówi się bardzo dużą ilość przedmiotów.