Pięć najistotniejszych zasad kupna mieszkania od dewelopera

Kupno mieszkania to nadzwyczaj ważka decyzja życiowa, wskutek tego naturalnie nie można podejmować jej pochopnie. Do kupienia mieszkania należy podejść obowiązkowo i z rozsądkiem. Należałoby poznać 5 istotnych kroków zakupu mieszkania od dewelopera, dzięki którym dowiemy się, na co zwrócić uwagę przy tego rodzaju inwestycjach. Po pierwsze musimy oszacować swe sposobności pieniężne i to nim rozpoczniemy poszukiwać interesującego nas mieszkania. Od kwoty, którą możemy przeznaczyć na nabycie posiadłości będzie zależeć nasz zakres poszukiwań.

nowe osiedle

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy również o innych wydatkach, nie jedynie tych powiązanych z zakupem mieszkania. Nowiutkie mieszkania deweloperskie (przykładowe może zobaczyć tutaj: ) na ogół należy także zaaranżować i umeblować, co także wiąże się z wysokimi kosztami. Kiedy już ustalimy swoje zdolności skarbowe, zdołamy zacząć poszukiwania stosownego mieszkania. (Propozycja LCC – mieszkania) Wskazane jest przejrzeć dużo rozlicznych propozycji i zestawić je ze sobą, dobrym pomysłem jest wybranie się na targi posiadłości.Kolejnym etapem będzie zawężenie wyszukiwań oraz wybranie 2-3 posiadłości, które najbardziej nas interesują. Należałoby dowiedzieć się o nich jak najwięcej i zrozumieć oferowane warunki. Zgodnie z ustawą deweloperską możemy zapoznać się z prospektem informacyjnym, w którym odkryjemy najważniejsze informacje na temat danej posiadłości, należałoby to zrobić. Gdy już zdecydujmy się na konkretne mieszkanie, trzecim krokiem będzie negocjacja ceny oraz zatwierdzenie umowy wstępnej.

nowe mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Czwartym krokiem stanie się zabranie mieszkania od dewelopera, podczas którego powinniśmy sprawdzić czy pozostało ono stworzone zgodnie z informacjami zawartymi w umowie.

Jeżeli przedstawiany temat Cię zaintrygował, kliknij szybko ten świetny link (https://dkrm.com.pl/dekarstwo-wroclaw-dkrm/) – przeczytasz tam wiele przydatnych informacji.

Dokładnie sprawdźmy standard wykończenia, wymiary mieszkania oraz poszczególnych pomieszczeń, oraz także to czy mieszkanie nie ma wad. Piątym oraz ostatnim etapem będzie podpisywanie umowy ostatecznej, jakie odbywa się w obecności notariusza. Po podpisaniu umowy pomnijmy o tym, by jak najszybciej ubezpieczyć mieszkanie od różnorodnych zdarzeń losowych, bez tego w przypadku jakiegoś wypadku, na przykład zalania czy pożaru, nie dostaniemy ubezpieczenia.