Przemysł okręgu śląskiego na tle pracy w Polsce

W ostatnich latach bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Przykładem może być Hiszpania, gdzie poziom bezrobocia sięga obecnie dwudziestu sześciu procent.

U nas nie mamy aż tak wysokich wskaźników bezrobocia, ale w wielu regionach kraju bez pracy pozostaje spora część zdolnych do wykonywania zawodu młodych osób. Najgorsza sytuacja zanotowana została w lutym 2013 w województwie podlaskim. Dużo lepiej sytuacja wygląda natomiast w województwie mazowieckim, śląskim czy wielkopolskim.

praca jako doradca i kierownik

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Porównując oferty pracy w tych regionach od razu widać, gdzie sytuacja jest znacznie trudniejsza. Dobrym przykładem regionu dobrze rozwiniętego gospodarczo jest województwo śląskie. Region ten uznawany jest za najważniejszy okręg przemysłowy w naszym kraju. Zobacz praca dąbrowa górnicza. Tereny województwa śląskiego mają świetną komunikację.

Czy w kontekście analizowanego w tym tekście zagadnienia znajdujesz zadowalające odpowiedzi? Jeśli nie, to inne materiały zobacz pod adresem, który znajduje się tutaj.

Na śląsku krzyżują się główne trasy tranzytowe. Śląsk jest najbardziej zurbanizowanym okręgiem w Polsce.

Na Wyżynie Śląskiej od dawna przemysł (sprawdź sól wykorzystywana w przemyśle) ciężki był główną osią napędową regionu. Bardzo duże znaczenie ma tutaj przemysł górniczy. Cztery kopalnie węgla należą do Katowickiego Holdingu Węglowego a ponadto jedenaście kopalni składa się na Kompanię Węglową. Polecamy praca rybnik. Co ciekawe jest to największa w Europie spółka górnicza. Kolejną gałęzią przemysłu, która jest niezwykle istotna jest przemysł hutniczy. Huty znajdują się w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W regionie tym ponadto bardzo ważną rolę odgrywa przemysł energetyczny i chemiczny.

Nie jest więc zaskoczeniem, że okręg ten posiada stosunkowo niewysokie bezrobocie. Co ciekawe wpisując oferty pracy siedlce wyskakują na rozmaitych serwisach ogłoszenia nie tylko techniczne. Pozytywny wpływ przemysłu zauważalny jest w innych gałęziach i branżach. W miejscowościach górnego śląska poszukuje się osób do rozmaitych zawodów, zarówno sprzedawcy jak i kierowcy. Całkiem dobrze działające fabryki przyczyniają się do tego, że mimo trudnych czasów w wielu branżach, sytuacja tutaj jest nie najgorsza. Nie bez znaczenia są również inwestycje unijne, które w ostatnich latach latach również poprawiły sytuację gospodarczą w województwie.