Pomoc Unii Europejskiej dla rolników i przedsiębiorców

Ostatnimi czasy krytykowanie Unii Europejskiej jest niesamowicie popularne. Jednak należy zwrócić uwagę, że chociaż faktycznie Unia ma sporo wad, to jednak nie jest powiedziane, iż pod wszystkimi względami jest ona beznadziejna.

pole - rolnictwo

Autor: HintenRum
Źródło: http://www.flickr.com

Prawda jest taka, iż UE dała nam wiele dobrego. Chociaż nie jestem być może ogromnym orędownikiem UE, to staram się być w miarę uczciwy. Chcę na początku napisać trochę na temat plusów związanych z prowadzeniem firmy.

Czy uzyskane w tym miejscu wiadomości okazały się niebanalne? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie, która też z pewnością będzie nęcąca.

Jak mikro przedsiębiorcy mają okazję zarobić na UE?

A choćby godne uwagi są programy unijne dla małych firm jak tutaj – charakteryzują się one tym, że jeśli w odpowiedni sposób wypełnimy wniosek, to znacząco powiększamy własne szanse na sukces. W szczególności, iż w końcu bardzo często te pieniądze są duże – relatywnie. Kilka miesięcy temu mój kolega otworzył biznes – za unijne fundusze. Na początku był zarejestrowany w UP jak osoba bezrobotna, ponieważ wyłącznie bezrobotni mają możliwość pozyskać taką pomoc. Takowe dotacje są w porządku, chociażby z tego powodu, iż po prostu pozwalają Polsce gonić Anglię i pozostałe bogate państwa.

Oczywiście programy UE wzbudzają wielkie kontrowersje, choćby z tego powodu, że w końcu unijne pieniądze i tak pochodzą z podatków, ale uważam, iż tego typu pomoc ma wiele sensu. Chcę także nieco napisać na temat rolnictwa. Czy wiesz szanowny rolniku, iż to właśnie dzięki funduszom z UE wreszcie można dużo lepiej radzić sobie z prowadzeniem gospodarstwa rolnego? Osobiście znam sporą ilość rolników, którzy uważają, że programy unijne dla rolnictwa są czymś niezwykłym. Sądzę, iż odpowiednio rozdzielana pomoc unijna ma wielki sens. Pewnie większość ludzi zgadza się ze mną (więcej informacji tutaj).

Należy jednakże wiedzieć, że w wielu przypadkach te środki są przejadane. Ciężko myśleć, iż pozbawione sensu rozdawnictwo pieniędzy to coś pozytywnego. W szczególności, że w końcu w bardzo wielu przypadkach pieniądze z UE są marnowane.odnośnik program pit2020 program pit2020Szybko podsumowując: Unia Europejska daje sporo mieszkańcom Polski, lecz należy mieć na uwadze, że niestety nie w każdym przypadku orientujemy się jak sprawić, iż owe fundusze zostaną pomnożone. A w końcu chcemy, aby nareszcie Polska wykorzystała własne szanse.