Parę słów o wyglądzie kamieni szlachetnych, które można wykorzystywać do rozmaitych celów

Już od zawsze ludzie bardzo cenili sobie kamienie szlachetne. Aktualnie kojarzą się one przeważnie z biżuterią, jednak bez wątpienia nie zawsze tak to było.

szafir

Na świecie występuje cała gama urozmaiconych kolorystycznie kamieni szlachetnych, kilka z nich rozpozna natomiast praktycznie każda osoba. Oczywiście przede wszystkim trzeba jako kamień (sprawdź asortyment) szlachetny wymienić diament, ponieważ jest on najpopularniejszy. Minerał ten jest tak cenny, że niejedna osoba poniosła śmierć z jego powodu. Mówi się, że kamiekamień (sprawdź kamieniarstwo Wrocław)jest najładniejszy ze wszystkich, co niewątpliwie odbija się w jego cenie. O kamieniu tym pisano książki i nagrywano filmy, tym samym każdy orientuje się jak on wygląda.
Inne, trochę mniej znane, aczkolwiek również łatwo rozpoznawalne i znane każdej osobie kamienie szlachetne, o jakich warto wspomnieć, to szafir, rubin i szmaragd. Te trzy szczególnie piękne kamienie odznaczają się, w przeciwieństwie do diamentu żywymi barwami. Odpowiedź na pytanie, który z nich jest najładniejszy jest z pewnością kwestią indywidualną.

Szafirowy pierścionek

Autor: PRECIOSA ORNELA
Źródło: http://www.flickr.com

Ocena zależy rzecz jasna od upodobań konkretnej osoby. Dla jednego atrakcyjniejszy jest błękitny kamień, natomiast dla innego zieleń czy czerwony będzie w cenie. W przypadku kamieni szlachetnych istnieje jednak interesujące zjawisko, dotyczące tego, iż kamienie, które już dawno temu zostały uznane za najpiękniejsze aktualnie są dziś najdroższe. Z pewnością istotny jest również fakt, że złoża niektórych kamieni szlachetnych są mniejsze niż innych co wpływa na podwyższanie się ich cen.
Jeśli chodzi o kamienie szlachetne można również bez wątpienia mówić o modzie. Zwykle panuje moda na konkretny kamień, która po jakimś czasie prawie kompletnie przemija, kamień zaś odchodzi w zapomnienie, aby oczywiście ponownie odzyskać popularność po upływie jakiegoś czasu.
Jednym z mniej znanych kamieni szlachetnych, jakiemu jednakże nie można odmówić wdzięku jest cytryn. Kamień ten zaliczany jest do minerałów rzadkich, posiada wyjątkowo piękną barwę, budzącą skojarzenia właśnie z cytryną. Jego niezwykle delikatne zabarwienie sprawia, że pasuje on praktycznie do każdego innego kamienia szlachetnego – jest wyjątkowo uniwersalny. Warto mieć w domu biżuterię z tym kamieniem.