Nadzór nad budowlami według obecnych aktów prawa – co warto wiedzieć?

Budowa domu lub biurowca wiąże się z licznymi dokumentami. Jednym z nich są nadzory budowlane Wrocław. Wydaje się, iż wiele osób wie, co to jest nadzór budowlany, ale czy rzeczywiście? Otóż nadzorem budowlanym określamy inspekcję i opiekę nad procesami budowlanymi wedle przepisów prawa budowlanego. W sytuacji budowy obiektu nadzory budowlane Wrocław sprawdzają czy budynek został wybudowany zgodnie z planem zagospodarowania terenu oraz budowlano – architektonicznym. Do tych kwalifikacji zaliczyć trzeba kontrolę wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną. Wymieniona inspekcja jest zupełnie bezpłatna i tworzona jest na wniosek zainteresowanego.

Kiedy budowa jest bardzo skomplikowana ustanawia się nadzór inwestorski Wrocław. Odpowiada za reprezentowanie inwestora na budowie oraz kontroluje wykonanie budowy na podstawie projektu. Również zajmuje się standardowymi kwestiami technicznymi, jak też odbiorem zakończonych prac. Można powiedzieć, iż taki nadzór pełni rolę przedstawiciela i reprezentuje sprawy swojego kontrahenta. Kodeks prawa precyzyjnie definiują, przy jakich pracach wymagany jest nadzór inwestorski Wrocław. Decyzję o ustanowienie kontroli może podjąć sam inwestor. Bywa niekiedy, że taki pomysł spotyka się z wrogością ze strony spółek budowlanych lub kierownika budowy obawiając się wizytacji.

Widok z dołu na biurowiec

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Budowa budową, ale co w sytuacji, gdy jesteśmy dysponentami już zbudowanych nieruchomości i pragniemy, aby były idealnie zarządzane? Zarządzanie nieruchomościami Primeproject rozwiąże takie problemy. Dzisiaj można wynająć firmę wyspecjalizowaną w sferze zarządzania nieruchomościami, która spełni nasze wszelkie. Zarządzanie takie wiąże się z wieloma kompetencjami, które nierzadko dotyczą odpowiedzialności majątkowej.

Dopilnowana i odpowiednio działająca nieruchomość to inwestycja, która zaistnieje tylko wtedy, gdy będzie stosownie zarządzana przez profesjonalną ekipę. Zachodzą sytuacje, że zarządzanie nieruchomościami zlecane jest osobom indywidualnym. Jest to zachowanie ryzykowne, ponieważ zarządcą może być osoba z certyfikatem zarządcy nieruchomości oraz powinna posiadać skończony adekwatny kierunek. Niektóre nieruchomości są zabytkami, dlatego zarządca powinien posiadać informacje na temat kwestii z zakresu ochrony zabytków. Jest to szczególnie istotne.
Autor www.primeproject.pl