Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o podajnikach ślimakowych, a boisz się zapytać

Podajnik ślimakowy to urządzenie niezbędne do transportu zboża, piasku i innego rodzaju surowców sypkich. Poza tym potrafi selekcjonować zboże i szybko napełniać nim przygotowane worki. Zastosowanie znajduje po sezonie żniw, gdy plony zbiera się w spichlerzach i przestronnych silosach.

przenośniki śrubowe z Promus

Źródło: http://www.promus.katowice.pl/

Transportery ślimakowe są relatywnie tanie i, co niesamowicie istotne, nie pobierają za wiele prądu. Najmocniej wszechstronnym modelem sprzętu jest Przenośnik ślimakowy przystosowany do różnych położeń. To znakomity sprzęt dla zarządców małych i średnich gospodarstw rolnych, z powodu całej gamy zastosowań i prostoty sterowania. Takie urządzenia umożliwiają prace w wielu położeniach i kątach. Kolejną odmianą są przenośniki ślimakowe wbudowane w jednym tylko miejscu. Świetnie pasują do funkcjonowania przy wysokich hangarach i silosach. Posiadają wiele mocnych stron – są dość małe, a jednocześnie pojemne i umieją podnosić materiały sypkie na duże wysokości.

Zainteresowany? To dla nas optymistyczna informacja. Zatem kliknij tu zbiorniki bezciśnieniowe i czytaj nawet bez końca nowe rzetelne posty.

Ostatni typ to przenośnik wertykalny. Używany jest w sytuacji, gdzie niezbędny jest transfer materiałów w środku hangaru albo spichlerza.