Zalety urlopu nad polskim morzem

Czy byłeś kiedyś w sytuacji, w której byłeś zmuszony do wyboru pomiędzy wczasami w górach a urlopem nad morzem? Jeżeli zaliczasz się do grona ludzi kochających góry, twój wybór nie zaliczał się do trudnych. Jeśli chcesz jednak spędzić wolne chwile w nadmorskim klimacie, wybierałeś morze bałtyckie bez zastanowienia. Co jedna wydarzy się w chwili, gdy nie możesz się zdecydować, partnerka chce nad Bałtyk, mama – oczywiście przeciwko twojej żonie – oznajmia, że tylko w górach poczuje się, a twoje pociechy co co chwilę zmieniają zdanie? Cóż… Na początek, współczujemy bo pewnie masz naprawdę niełatwą sytuację.

wakacje nad Bałtykiem

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Z innej strony musisz nam uwierzyć, że nie jesteś jedynym i na pewno nie ostatnim facetem stykającym się z tego rodzaju kłopotami. Spróbujemy jednak przedstawić ci pewną ofertę, którą z kolei ty będziesz mógł podsunąć swoim bliskim.

na plaży

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje spędzone nad morzem bałtyckim mają całą masę zalet. Dobrze jest wybrać się nad morze ze względu na zdrowie. W 1811 roku został odkryty pierwiastek chemiczny o nazwie jod, a dwa lata później dokładnie go zbadano. Okazuje się, że jod to mikroelement niezbędny do życia człowieka.

Zainteresował Cię przedstawiany tu temat i szukasz oprócz tego uzupełniających danych? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym artykule (http://coraltravel.pl/wakacje/Malediwy)!

Dostarcza się ten pierwiastek z pożywieniem i płynami. Ale także z wdychanym powietrzem. Naukowcy udowodnili, że największa ilość jodu występuje w okolicach nadmorskim, a im dalej od morza, tym mniej jodu w powietrzu. Kiedy organizm przez dłuższy okres ma za mało pierwiastka zwanego jodem, ma zwiększone ryzyko by zachorować na przykład na nadczynność tarczycy. Co skłania do refleksji, statystycznie kobiety chorują na tę przypadłość aż pięciokrotnie częściej niż mężczyźni.

Konkluzja? Przekaż te informacje żonie i mamie, a raz jeszcze przemyślą urlop nad morzem (więcej: link do strony ze świetną propozycją). Poza czynnikiem zdrowotnym, polskie morze, chociaż nie należy do najczystszych na świecie, znany jest ze swych pięknych, rozległych, piaszczystych plaż. Piasek nad polskim Bałtykiem jest delikatny i drobniutki, co w porównaniu chorwackimi kamienistymi plażami jest o niebo bardziej delikatne dla naszych stóp (szczegóły – zobacz na www).

Nad morzem wystarczy wejść do przyjemnie chłodnej wody i ostudzić nasze zgrzane od palącego słońca ciała. Kolejnym ważnym czynnikiem występującym częściej nad morzem niż w górach jest liczba ciekawych wydarzeń kulturowych czy ilość atrakcji dla najmłodszych. Na każdym kroku spotkać można sklepiki z pamiątkami, namioty gier z automatami oraz stoiska z goframi i lodami.

Urlop nad morzem spowoduje, że cała rodzina, nawet ta najmniej ugodowa, spędzi przyjemne i niezapomniane chwile.