Ogrodzenia systemowe – intymność,dekoracja a także praktyczność na miarę XXI wieku.

Szanujesz intymność oraz zmierzasz do zapewnienia sobie maksimum spokoju, w takim razie zazwyczaj zakładasz dookoła domu siatkę. Z pewnością staniesz przed decyzją, które będzie bardzo dobre. Możliwości i koszty, które oferuje nam rynek bywają różne oraz na szczęście na każdą kieszeń. Zwykłe ogrodzenie czy może jednak pokusimy się o jakieś fantazyjne.

W dzisiejszych czasach bardzo popularne a a także zachwycająco wyglądające są płoty panelowe. Ten typ płotów osiągnął sobie reputację kilka lat temu, kiedy to został przedstawiony jako alternatywa dla pospolitego typu płotu np. z siatki. Zaletami danego typu płotów jest wyjątkowo prosty sposób montażu, wyjątkowo mała cena (w odniesieniu ze zwykłym rodzajem płotów) a także bardzo estetyczny charakter.

wizualizacja domu ogrodzonego panelami ogrodzeniowymi

Autor: UC Davis Gateways Project
Źródło: http://www.flickr.com

Płoty panelowe zawsze zrobione są z dość wąskiego pręta o średnicy od trzech do pięciu milimetrów oddalonych od siebie o ok 5 centymetrów. W zależności od wyboru klienta da się przekształcić rozstaw oraz rozmiar pręta. Podobnie wysokość czy szerokość tego panele jesteśmy w stanie świadomie korygować. Normalną wysokością jest 1,5 metrowa panela natomiast szerokość to w większości wypadków dwu metrowy fragment. Do każdej paneli posiadamy udostępnione kilka rodzai słupków. Poza tym tutaj mamy pełną fakultatywność gdy mówimy o wysokości, szerokości i elementach dekoracyjnych.

Zwyczajnie słupki są o wysokości dwa i pół metra oraz przeważnie wykończone są ozdobną kulą. Gdy już wybierzemy odpowiednie ogrodzenia systemowe (tak określane są płoty panelowe) powinno się dobrać odpowiednią furtkę a także bramę wjazdową na naszą posesje. Panele ogrodzeniowe standardowo należy wybrać na wzór całego płotu. I owe rozwiązanie jest chyba najbardziej odpowiednie. Furtki panelowe przeważnie mają taką samą wysokości co płot jedynie w zależności od naszych preferencji wybieramy szerokość danej furtki. Normalne szerokości to 80 cm jak i 1 m. W przypadku, kiedy już zdecydujemy się na ogrodzenia systemowe oraz już wybierzemy odpowiedni wzór dodatków powinniśmy radować się z ogrodzenia.