Jaką zakupić koszulę męską? Na jakie kwestie zwracać uwagę? Jaki posiadamy wybór, żeby wybrać jak najlepiej?

Modne koszule męskie? Jak je prawidłowo dobrać do naszego ciała czy naszej postury? No tak, z pewnością potrzeba nam dobrego sklepu z koszulami. Ale co poza tym?

mężczyzna

Autor: Kavian Borhani
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, tez nasz gust i podejście do całej sprawy kupna koszuli, to znaczy, co pragniemy na siebie założyć, jaki posiadamy styl ubierania, jakie potrzeby oraz to, do czego nam jest dana koszula potrzebna. Jak markowa to raczej wiadomo w jakim celu, lecz czasami są to różne wydarzenia. Czym innym jest wszak randka czy wydarzenia biznesowe. Inaczej też się ubieramy codziennie, ale dlaczego nie elegancko? Warto tak prezentować się zawsze. Czy wiemyjednakże, jak kupić, żeby koszula leżała na nas idealnie? Jeżeli masz z tym problem, rozwiązanie znajdziesz poniżej.

Aby koszula – przykładowo tego rodzaju: – była idealna, przy jej wyborze powinno się pomyśleć o najistotniejszych regułach. Są nimi rozmiar całkowity, obwód kołnierzyka a także nasz wzrost. Koszula jest poprawnie dopasowana, jeśli po obu stronach ciała zostają około 2 cm nieskrępowanej przestrzeni. Mało tego, istotne jest by nie wydostawała się ze spodni po podniesieniu rąk powinna sięgać co najmniej 20 centymetrów poniżej naszej talii. Ponadto, zapięty kołnierzyk nie może cisnąć ani też być nadto luźny – od naszej szyi powinna go dzielić przestrzeń na szerokość 1 palca. By mieć zapewnienie, że wybrana modna koszula męska leży

mężczyzna

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

odpowiednio, wykonaj parę lekkich skrętów głową. W prawo, w lewo, w górę, w dół. Rękawy nie mogą być za bardzo obszerne, a mankiety zbyt szerokie. By to przetestować, spróbuj przełożyć dłoń przez zapięty mankiet. Jeśli przejdzie swobodnie, jest za obszerny. Następnym wyznacznikiem właściwego dopasowania najlepszej koszuli są szwy które znajdują się na ramionach, jakie jak sama nazwa wskazuje, powinny się znajdować dokładnie w tymże miejscu.

Jeśli są ulokowane nader nisko, koszula jest zbyt duża, a gdy są za wysoko – będzie ona z pewnością za mała. O charakterze koszuli rozstrzygają też kolory i wykończenia. Barwy uniwersalne, które zaliczymy do klasyki formalno-biznesowej to biel a także jasny błękit i róż, ewentualnie blada zieleń. Zawsze trafnym wyborem będzie koszula gładka, choć można ja zamienić na wariant zdobiony delikatnym wzornictwem. Wybierając krawat najłatwiej jest kierować się zasadą ton w ton, która wymaga, by dodatek był w utrzymany w odcieniu lekko ciemniejszym niż sama koszula. Przy doborze należałoby zwrócić również uwagę na sam kołnierzyk. Klasyczny, czyli prosty jest wąski oraz wymaga podobnego węzła. Włoski ma szerszy rozstaw skrzydełek oraz pasuje do dużych węzłów, zaś kołnierzyk amerykański jest nieco mniej formalny przez wzgląd na guziczki, spinające skrzydełka z koszulą. Dla zainteresowanych tematem więcej można odszukać tutaj: sklep internetowy z koszulami.