Jak się wypromować? Czy tylko online czy warto korzystać z reklamy zewnętrznej? Na pewno warto tak działać

W dzisiejszych czasach naprawdę trudno się wypromować. Jaki jest najważniejszy powód takiej sytuacji? Wydaję się, że dzieje się tak przede wszystkim przez szeroką dostępność różnorodnych produktów i związaną z tym kampanią reklamową.

billboard

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego względu niezwykle trudno przebić się ze swoim przekazem, szczególnie, iż wiele firm stosuje identyczne środki. Największa ilość firm korzysta z promocji w internecie, jednak jak się okazuje nie można przesadzać. Ponieważ cały budżet przeznaczony na działania w sieci to może być za dużo, warto jednakże skupić się na reklamie zewnętrznej. Outdoor to zazwyczaj reklama eksponowana w przestrzeni miejskiej i pozamiejskiej (np.: reklama na swarzęckim tesco|daily

Jest umieszczana na szczególnie do tego celu tworzonych nośnikach reklamowych, czyli są to billboardy, tablice reklamowe, citylighty, słupy ogłoszeniowe. Są również umieszczone na nośnikach, przykładowo na wiatach przystankowych czy kioskach. nietuzinkowe pomysły w tego typu reklamie to reklama ambientowa,przykładowo opakowywanie budynków czy reklama o wielkim formacie, za pomocą form trójwymiarowych (polecana strona www). Outdoor to akcje reklamowe, tak zwane ATL, czyli Above The line. Są to akcje tworzone poprzez

reklama zewnętrzna

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com

ogólnodostępne środki masowego przekazu.

W odróżnieniu od innych mediów, takich jak gazety czy programy telewizyjne, outdoor przenosi jedynie treść reklamową. najmodniejsze nośniki reklamy działającej na zewnątrz, to billboardy, citylight, reklama pneumatyczna i reklama wielkoformatowa. Billboard to dośćmodna nazwa wielkich tablic, które są stosowane do prezentowania posterów reklamowych. tego typu reklamy zwykle można zobaczyć przy drodze poza obszarami zabudowanymi. Często spotykane są oświetlone, aby zagwarantować dobrą widoczność plakatu nocą. zwykle używane wymiary to 6×3, czyli tak zwany cityboard.

Citylight to panel reklamowy o wymiarach 1,20 x 1,80 m. Taki plakat umieszczony jest za szybą z tworzywa, jest również wyposażony w oświetlenie. stosuje się go w wiatach przystankowych, na latarniach, może być też wolno stojący. Reklama pneumatyczna to reklama dmuchana. Jest bardzo łatwa w składaniu i prosta w przewożeniu. Lekki i ekonomiczny, stosowany na licznychzabawach w plenerze, eksponowany przez krótki okres. Reklama wielkoformatowa jest prosto na elewacjach budynków lub w czasie remontu budynku na rusztowaniu. zrobione z siatki winylówek, backlightu, który przepuszcza światło. Mogą być też wykonane z pełnego winylu.