Nowe informacje z rynku aplikacji mobilnych!

Obserwując na bieżąco różne branżowe informacje w App Store udostępniono niemal 600 tys. aplikacji na telefon, w tym około 450 tys. jest wciąż aktywna i bez problemu dostępna w sklepie .

Telefon dotykowy Nokia Asha 311

Autor: NOKIA
Źródło: NOKIA
Android Market chwali się, że już udostępnia blisko pół miliona, niestety tylko 320 tys. można wciąż pobrać. Tak prezentuje się ciągle niedościgniona czołówka i jeszcze długo tak pozostanie, bowiem na dopiero następnym miejscu jest sklep Ovi Store z 50 tys. aplikacji na stanie.

Następna pozycja należy doBlackBerry AppWorld to około 40 tys., Marketplace 35 tys., a na końcu Samsung Apps około 10 tys. programów. Nie wiadomo czy to dobra wiadomość, ale w sklepie zarządzanym przez Apple jest już ponad 1100 polskich aplikacji, a w Marketplace około 200.

Oferowane w różnych serwisach aplikacje mogą pomóc w wielu dziedzinach życia. Aplikacje na ipada to nie tylko gadżety, gry i organizatory. Wśród aplikacji znajdą się programy narzędzia wspierające zarządzanie firmą czy zasoby multimedialne, ale także programy edukacyjne i nawigacje.

Ten tekst jest niezwykle interesujący? Jeśli również takie jest Twoje zdanie, to kliknij na pełen opis (http://lubin-adwokat.pl/), który zawiera nie mniej cenne informacje.

Należy wspomnieć, że wiele aplikacji jest płatnych, jednak ich koszt to kwota (zobacz pożyczki pod zastaw smartvest.pl) rzędu od kilku do kilkunastu euro. Nie oznacza to, że darmowe aplikacje na telefon są gorsze. Należy się spodziewać, że ich funkcjonalność jest często słabiej zaawansowana. Wymienione aplikacje są przydatne nie tylko w telefonach komórkowych, lecz również w tabletach (Tablety PC Asus).

Co ciekawe aplikacje tworzone są zarówno przez dystrybutorów oprogramowania, jak i przez indywidualnych programistów, którzy później bezpłatnie dzielą się swoimi rozwiązaniami. Na koniec warto dodać, że jeżeli ktoś myśli o samodzielnym stworzeniu aplikacji telefon komórkowy (szczegóły tematu), to może skorzystać zarówno z coraz popularniejszych szkoleń jak i z masy udostępnionych poradników w sieci.