Najlepsze miejsce na wakacje? A może Kaszuby? To wspaniałe miejsce, gdzie odnajdziesz prawdziwy relaks

Masz ochotę odkryć coś nowego? Niemal 700 jezior i ponad 50 rezerwatów? Do tego mnóstwo zielonych lasów, piękne rzeki, dwa parki narodowe i cztery krajobrazowe. Czujecie się zachęceni? Takie atrakcje oferuje Szwajcaria Kaszubska, czyli bardzo wspaniała kraina usytuowana na Północy Polski. Wielu uważa, że to najbardziej interesujące miejsce w naszym kraju.

ruszajwpolske.pl/noclegi/kaszuby/domki_letniskowe/r,10,1,1,index.html

Autor: Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Zachwycające są tu zapierające dech w piersiach jeziora typu rynnowego czy pełne lasów wzgórza, między którymi zjawiskowo położone są interesujące miejscowości. Cały ten obszar leży na terenie Kaszubskiego Parku Narodowego, powołany on został w celu chronienia bogactw naturalnych, historycznych, kulturowych i krajobrazu. Szwajcaria Kaszubska to mnóstwo niezwykłych miejsc. Przede wszystkim warto zobaczyć domek postawiony do góry nogami. Tak, do tego znajdziemy w nim pełne wyposażenie. Został zaplanowany przez właściciela tartaku w Szymbarku. Można zwiedzać go w ciągu całego roku.

domki letniskowe

Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy zajrzymy do środka możemy poczuć się dziwnie. No cóż, przez chwilę poruszamy się po suficie, więc zawrót głowy mamy jak w banku.

Jeśli zainteresował Cię niniejszy tekst, koniecznie sprawdź ponadto ten odnośnik! To świetna oferta i tutaj znajdziesz szczegółowe informacje.

Taka sytuacja, kiedy nad głową zwisają fotele, stół czy telewizor? To ciekawe uczucie, które zapamiętasz na długo. Nieopodal dalej, w Mirachowie odnajdziesz kaszubski park miniatur. Wiele makiet, które dokładnie oddają znane budynki zostały zmniejszone 25-krotnie względem oryginałów. W parku są budowle z Kaszub, Polski, ale również ze świata. Jest więc między innymi Statua Wolności, Biały Dom czy Wielki Mur Chiński. Szwajcaria Kaszubska to nie tylko zachwycająca przyroda, lecz także niezwykła (więcej o Kaszubach), bardzo charakterystyczna kultura oraz tradycja kaszubska.

Ludowe rękodzieło, szczególnie haft kaszubski, sztuka czy ceramika mają wielu miłośników. Wielką atrakcją jest kultywowany przez mieszkańców tutejszych gmin język kaszubski. Ciekawe są muzea w regionie, jak Muzeum Kaszubskie w Kartuzach czy Muzeum Neclów w Chmielnie. Te muzea pozwalają odkryć zasobne dziedzictwo kulturowe Kaszub. W takie regiony można przyjechać o każdej porze roku, ponieważ czy to jesień czy lato, a może zima czy wiosna, zazwyczaj można znaleźć piękno, w każdym zakątku tego miejsca. Poszukujesz noclegu? Prawdopodobnie domki letniskowe Kaszuby, to będzie najlepszy wybór.