Papiery, które są pomocne, kiedy myślisz o własnej firmie

Od wieków Polacy obawiali się dokumentów urzędowych. Przeraża jedna refleksja – jak je zrobić? A za chwilę rodzą się następne. W jakim miejscu je donieść? Co powinno się zdziałać? Czy wreszcie wszystko w porządku?

Jeżeli jesteś bez pracy, bądź myślisz o tym, aby rzucić obecną i powołać do życia własną firmę, musisz mieć pewność, od czego zacząć. Jak założyć działalność gospodarczą krok po kroku? To łatwe. Starczy wystukać w komputerze frazę i na ekranie wyświetli się mnóstwo stron www ze wskazówkami. Będą tam zalecenia prawników, ale także zwyczajnych ludzi, którzy z takim problemem się zmagali. Po kolei będzie ukazane, jak rozpocząć. Gdzie na początku się udać, jakiego typu dokumenty wypełnić, co opłacić. Wcześniej trzeba podjąć decyzję, czy będzie się płatnikiem VAT. Jeżeli tak, już w pierwszym miesiącu działalności będzie niezbędny taki formularz, jak vat 7 druk. Na nim rozpisze się wyliczenia za miesiąc poprzedni (jeśli mamy kwiecień to za marzec) i trzeba będzie złożyć go w urzędzie skarbowym. Vat 7 druk można pobrać z Sieci albo zabrać dokument wprost z urzędu.

obliczenia podatkowe

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy zrobi się te podstawowe formalności, stanie się oczywistym nagle, że własna firma wcale nie jest taka trudna do założenia. A wtedy można zacząć spokojnie pracować na rynku. W obecnych czasach warto założyć własną domenę firmy i wysyłać kontrahentom mailing – to prosty sposób na stały kontakt i najtańsza forma reklamowa. Oczywiście zdarza się, iż początek stanie się niezbyt pomyślny. Niestety wszędzie może znaleźć się osoba, która nas naciągnie. Trzeba pamiętać, że prawo nas chroni. Trzeba walczyć o swoją słuszność. W przypadku naruszenia dóbr firmy, należy wziąć wzór zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa (bez najmniejszych problemów można go znaleźć w Sieci). Wzór zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa ukaże, jak wypełnić formularz. Na stronach www, które je mają, są również podpowiedzi, jakie kroki podejmować dalej. Często są również porady radców prawnych.

Najistotniejsze jednak, by nie panikować na początku. Wszystkie problemy można pokonać. A satysfakcja i zarobki z posiadania własnej firmy potrafią być ogromne. Kto wie, może kiedyś to właśnie wy będziecie tłumaczyć kolegom, jak założyć działalność gospodarczą krok po kroku. Być może to właśnie wy będziecie ich pierwszymi ekspertami. Więcej na http://www.poradnik.wfirma.pl/