Firma ściągająca długi – co trzeba wiedzieć?

Długi to rzecz wyjątkowo niepożądana dla każdego z nas. Jednakże przytrafiają się sytuacje, iż trudno jest ich uniknąć, np. kiedy utracimy pracę, a mamy utrzymać rodzinę, nie wspominając już o konieczności regularnego opłacania kredytu. W takim wypadku grunt pali nam się pod nogami, a do tego do akcji wkracza firma windykacyjna. Co trzeba o niej wiedzieć, jeśli mamy mieć z nią styczność?

Oszczędności i długi

Autor: Free Creative Commons Images for Colorful Souls!
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od zadań firmy windykacyjnej.

Nie obawiaj się, nasze odnośniki są niezwykle ciekawe i, co najważniejsze, są zawsze aktualne i potrzebne. Jeżeli potrzebujesz jakichś informacji, to na nasze strony.

Jej obowiązkiem jest ściąganie świadczeń, które nie zostały uiszczone o czasie, zatem, innymi słowy, windykacja wierzytelności od firm. Usługi wykonuje na podstawie pełnomocnictwa, które dał jej wierzyciel pragnący odzyskać swoje pieniądze. Prezentowana firma musi stosować jedynie dopuszczalne środki nacisku i nie prześladować dłużnika.

Z przyjemnością zalecamy te informacje (http://franklincovey.pl/motywowanie-pracownikow/) do przejrzenia. Znajdziesz tutaj dużo cennych wskazówek, które warto wprowadzić w swoim życiu.

Przede wszystkim może przypomnieć o potrzebie uregulowania długu, np. kontaktując się z konkretną osobą bezpośrednio lub przesyłając stosowne zawiadomienie. Tak jak powyżej zaakcentowano, nie można szantażować, naprzykrzać się ani świadomie wprowadzać w błąd – to zachowania niezgodne z prawem, jakie mogą być surowo ukarane. Nielegalne są również wszelkie rozmowy z osobami trzecimi, np. z sąsiadami, a także wywieszanie informacji na temat zadłużenia konkretnej osoby w miejscach publicznych. To narusza godność wierzyciela. Można tylko starać się uświadomić go, że ostatecznym krokiem, jeżeli pokojowe rozmowy oraz chęć porozumienia się zostały zlekceważone, jest postępowanie sądowe. Lepiej jednak jest do niego nie dopuszczać, gdyż jeśli zadłużenie istotnie istnieje, to i tak prędzej czy później osoba zadłużona będzie zmuszona go zwrócić. Powinniśmy dogadać się z firmą (SAF, firma windykacyjna z Sosnowca), inaczej stracimy zdrowie i nerwy, jak również poniesiemy niemałe koszty w sądzie. Dlaczego? Z tej racji, że później pozostaje już wyłącznie postępowanie egzekucyjne, związane z wejściem komornika.

Pamiętaj, że jeśli firma windykacyjna grozi ci, próbowała użyć siły albo dopuściła się innych działań niezgodnych z prawem, musisz szybko to zgłosić. Takie firmy nie mają prawa istnieć, albowiem wszelkie prowadzone działania mają być legalne. Jednakże takie sytuacje niestety mają miejsce, zatem postaraj się nie dopuścić do sytuacji, w której wpadniesz w długi.