W którym z krajów warto zamieszkać ?

Lubisz podróżować i masz odczucie, że jeszcze nie zdecydowałeś się, w którym państwie byłoby ci najlepiej? Jeśli lubisz odwiedzać nowe miejsca, a dalekie podróże nie są ci obce, z całą pewnością nie jeden raz przyszło ci do głowy, że może warto byłoby mieszkać w innym kraju. Ale w którym?

Holandia

Autor: Dekoral
Według badań Organizacji Narodów Zjednoczonych państwem którego mieszkańcom żyje się bardzo dobrze jest Norwegia. Norwegia słynie z pięknych pejzaży, ale nie tylko. Norwegia ma również najwyższy współczynnik postępu społecznego. Norwegia to kraj idealny do życia, dbający o wysoki poziom edukacji rezydentów, z niską stopą bezrobocia i wysoką przeciętną długością życia.

Na drugim miejscu znalazła się Australia. Jest ona również krajem wysoko rozwiniętym, z wielokulturowym społeczeństwem. Jeśli chodzi o poziom wykształcenia i prawa polityczne – wiedzie prym po Norwegii.

Holandia kojarzona jest przede wszystkim z tulipanami oraz serami. Słynna z przyzwolenia na miękkie narkotyki, legalizacji eutanazji oraz prostytucji. Dba o ochronę środowiska, ma rozwinięty system wykorzystywania alternatywnych źródeł prądu. Słynnymi Holendrami są Rembrandt i Vincent van Gogh.

Stany Zjednoczone od lat były oraz są dla wielu państwem snów. Populacja Stanów Zjednoczonych to mieszanina rasowa, mieszkańcy różnych narodowości oraz kultur. Bogactwo, zróżnicowanie a także postęp Stanów Zjednoczonych pociągają niczym magnes.

Nowa Zelandia to następny dobry kraj do życia. Kraj bezpieczny oraz nieskorumpowany. To tutaj panie jako pierwsze na świecie otrzymały prawo głosowania w wyborach parlamentarnych. Śliczne pejzaże i wieczna zieloność dodatkowo poprawiają jakość życia rezydentów.

Banknoty euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Choć w wymienionych krajach można zarobić więcej, to ciągle ogromnie popularna jest emigracja Polaków do Niemiec. W owym przypadku decyduje bliskość familii, a także przetarte przez wiele lat szlaki. Zdecydowanie wysoka jest w Niemczech jakość codziennego życia, której nie można porównywać z Warszawą jak również nieporównywalnie wyższą jest płaca minimalna w Niemczech http://www.balduin-pfnuer.de/pl/news/placa_minimalna_w_niemczech_milog/nie bardziej korzystny jest w Niemczech system podatkowy. Nasze prawo jest w porównaniu z niemieckim niezwykle zawiłe i mało pewne. Prócz tego u zachodnich sąsiadów jest także o wiele korzystniejszy system pomocy dla rodzin, nie zdumiewa zatem , że wielu wybiera ten właśnie kraj.