Apteka to bardzo dobry sposób na własną działalność. Wiesz jednakowoż jakie spełnić musisz warunki?

Wiele osób planuje mieć coś swojego, to oznacza własny biznes, dzięki któremu realne będzie rozwijanie własnych pomysłów. Czasami ich brakuje, ponieważ przykładowo tak już wiele rzeczy jest na rynku i tak ciężko wejść na rynek. Mimo to, coraz większa ilość osób korzysta z franczyzy. To system, w jakim otwieramy własny biznes, ale działamy pod znakiem towarowym innej firmy.

własna apteka z nowafarmacja.com.pl

Autor: Grupa Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/

Ktoś może zapytać, jaki w tym sens? Korzyści jest niezwykle dużo, przede wszystkim tego typu, iż dzięki znanemu podmiotowi łatwiej nam ruszyć z biznesem, łatwiej pozyskać klientów i łatwiej zostać na rynku. Coraz większa ilość osób otwiera tym sposobem apteki. W tej sytuacji jednakże warto spełnić wiele innych kryteriów. Jak wyglądają?

Myślałeś jak założyć aptekę? Przygotowania do otwarcia, spełnienie formalności i wymogów zajmują od około 8 do 20 tygodni. Największą ilość czasu należy przeznaczyć na remont i dostosowanie lokalu do przyjętych norm. Zezwolenia nie otrzyma osoba, jaka między innymi: prowadzi lub wystąpiła z wnioskiem o zdobycie zezwolenia na przeprowadzenie obrotu hurtowego produktami leczniczymi, posiada na terenie województwa więcej niż jeden procent aptek ogólnodostępnych, jest członkiem grupy kapitałowej w definicji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, której członkowie posiadają na terenie województwa więcej niż 1 procent aptek ogólnodostępnych. Prawo do uzyskania zezwolenia na prowadzenie apteki ma osoba fizyczna, osoba prawna oraz nieposiadająca osobowości prawnej spółka prawa handlowego.

Aby otrzymać zezwolenie na prowadzenie apteki, trzeba do wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego przedłożyć specjalny wniosek oraz dokumenty poświadczające o tytule prawnym do pomieszczeń lokalu. Konieczny jest także wyciąg z rejestru, plan oraz opis techniczny pomieszczeń, opinię IS, imię i nazwisko farmaceuty odpowiedzialnego za prowadzenie apteki. Za udzielenie zezwolenia pobierana jest opłata o wartości pięciokrotnego minimalnego wynagrodzenia za pracę zdefiniowanego na podstawie przepisów o min. wynagrodzeniu za pracę.

Podmiot posiadający aptekę jest obowiązany zatrudnić Kierownika Apteki. Może nim być wyłącznie farmaceuta, który ma co najmniej pięć lat stażu pracy w aptece. Może mieć też trzy lata, jak ma specjalizację z dziedziny farmacji aptecznej. Jak widać apteka franchising www.nowafarmacja.com.pl/Franczyza-19.htmliejszych korzyści. Najgorsze to przejść okres weryfikacji, gdyż trochę to trwa, ale kiedy już nasza apteka będzie czynna, to możemy być pewni pewnego interesu. Zdecydowana większość aptek prosperuje bardzo dobrze, a nawet idealnie. Nie mamy się więc co martwić, czy nasz interes będzie działał.