Rejestracja i ochrona znaku towarowego

Kiedy zakładamy własną działalność jesteśmy nastawieni na duży sukces. Naturalnie, zdajemy sobie z tego sprawę, że trzeba poświęcić dużo wysiłku oraz czasu, by wejść na samą górę, ale sprawa na pewno jest warta świeczki. Kiedy snujemy wielkie plany, należy też nie zapominać o kwestiach przyziemnych.

Do takich z pewnością należy zaprojektowanie nietuzinkowego logotypu. Logo to bardzo ważny element naszej strategii reklamowej. Żyjemy w kulturze obrazkowej i nasi przyszli odbiorcy muszą nas kojarzyć z jakimś przyjemnym dla oka wzorem. Kojarzymy przecież dużo logotypów, których nie da się pomylić z innymi. Coca Cola albo Apple są rozpoznawane przez tysiące ludzi na całym globem, ale nad zbudowaniem tak gigantycznej marki pracowało przez wiele lat mnóstwo specjalistów z obszaru brandingu. Nim nasze przedsięwzięcie osiągnie taki status może upłynąć sporo czasu, ale już na początku tej krętej drogi musimy ochronić firmowe znaki towarowe.

Prawo

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

To różnego typu zestawienia liter, przeróżnych czcionek czy emblematów, które będą się kojarzyć naszym klientom z wysoką jakością oraz profesjonalizmem. (Zobacz znak handlowy) To także barwa czy forma opakowania, a więc wszelkie cechy charakterystyczne, które odróżniają nasz produkt od pozostałych.

Powinniśmy zadbać o to, aby ktoś inny nie czerpał korzyści z naszej renomy. Dlatego powinniśmy zarejestrować znaki towarowe jak najszybciej. W tym celu powinniśmy pójść do profesjonalnego rzecznika patentowego lub odpowiedniej kancelarii, która zajmuje się takimi przypadkami. Możemy też zarejestrować nasz znak towarowy za granicą. Specjaliści w tej dziedzinie mogą nam pomóc przebrnąć przez wszelkie skomplikowane procedury. (Sprawdź też prawo autorskie) Dzięki ich fachowemu wsparciu skutecznie możemy otoczyć ochroną nie tylko nasze znaki towarowe, czy przemysłowe, ale również wszelkie wynalazki, czy innowacyjne technologie, które stosujemy w naszym przedsiębiorstwie. Kancelarie patentowe zapewniają również wielopoziomową pomoc w przypadku sporów sadowych w zakresie naruszenia naszych firmowych znaków przemysłowych, czy prawa autorskiego.