Jak zrobić wyśmienite wrażenie w toku rozmowy w sprawie pracy?

Rozmowa kwalifikacyjna dla wielu osób jest czymś niesłychanie stresującym, gdyż to właśnie od tej rozmowy zależy to, czy uda nam się zdobyć wymarzoną pracę. Wskazane jest więc postarać się ujarzmić stres i zrobić dobre wrażenie na rozmowie rekrutacyjnej, by tak było z pewnością musimy zastosować się do kilku znaczących rzeczy.

Po pierwsze wybierając się na znaczącą rozmowę kwalifikacyjną na pewno musisz zadbać o właściwy ubiór. Powinien być on elegancki i schludny, dopasowany do stanowiska o jakie się starasz. Nie może być za skąpy, irytujący bądź niechlujny. Nasz wygląd to pierwsze co rzuca się w oczy i to właśnie na podstawie designu jesteśmy analizowani z samego początku, dlatego warto zadbać o to, żeby był on profesjonalny.

rekruter

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com

Do stosownego wyglądu wliczają się nie jedynie ubrania, ale też nasze włosy, zadbane ręce i paznokcie, w wypadku kobiet – stosowny makijaż, a w przypadku panów – zadbany zarost.

Drugą istotną rzeczą jest to, co opowiadamy na rozmowie kwalifikacyjnej.

To zagadnienie okazało się dla Ciebie ciekawe? Zobacz także podobne źródła na ten omawiany temat, które z pewnością są podobnie wciągające.

Należałoby wcześniej zastanowić się nad tym, które pytania może zadać nam rekruter i przygotować sobie na nie odpowiedzi. Na pewno wszystko co mówimy powinno być również wierne z prawdą, bo kłamstwo prędzej lub później i tak wyjdzie na jaw. Poza tym rekruterzy często testują nasze umiejętności, wobec tego jeśli mówisz, że fachowo umiesz posługiwać się językiem angielskim to istnieje bardzo szerokie prawdopodobieństwo, że rekruter to sprawdzi. Jeśli więc okażę się, że Twój angielski to umiejętność powiedzenia swojego imienia to podczas „sprawdzania” bezsprzecznie nie zrobisz dobrego wrażenia i taka rozmowa rekrutacyjna może prędko się skończyć.

Na rozmowę kwalifikacyjną trzeba także zabrać ze sobą CV. Design naszego CV też jest niezwykle ważny, przede wszystkim musi być ono napisane na komputerze oraz wydrukowane na kartce A4. Nie może być brudne, pogięte czy zniszczone, w związku z tym należałoby umieścić je na przykład w koszulce czy też teczce. Tak wyglądające CV naturalnie będzie przedstawiać się porządnie i profesjonalnie. Chciałbyś przeczytać więcej? Zobacz .