Jak kupować akcje spółek, by wzbogacić się a nie stracić?

Granie na giełdzie to nieustanne podejmowanie ryzyka. Wybierając instrumenty finansowe do portfela inwestycyjnego, musimy zastanowić się czy aktywa danej spółki rzeczywiście mogą przynieść nam zysk.

Przewidywanie sytuacji na giełdzie nie jest zadaniem łatwym, tylko inwestorzy z wieloletnim stażem są w stanie w jakimś zakresie przewidzieć ryzyko, wiążące się z zakupem konkretnych akcji, ale także oni od czasu do czasu popełniają błędy – sprawdź akcje PGNiG. Czym zatem kierować się przy wyborze? Jak nie nabyć akcji, które na pewno nie przyniosą nam zysku? Nie ma jednej ogólnej odpowiedzi na powyższe pytania, ryzyko giełdowe jest obecne w każdej transakcji.

notowania giełdowe

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś niewątpliwie bezpiecznie jest inwestować w akcje PGNiG. Dużą popularnością cieszą się również akcje JSW. Wynikiem czego jest ten trend? Inwestorzy ufają spółkom, które mają swój rozkwit. Spółka, która potrafi się utrzymać, a nawet umocnić swoją pozycję, w trudnych czasach jest spółką dobrze rokującą na przyszłość.

Oceniając przyszłą wartość nabywanych akcji, warto sprawdzić, w jakiej kondycji finansowej dana spółka się znajduje. Akcje PGNiG są teraz sporo warte, ponieważ niskie ceny ropy naftowej prędko podnoszą wyniki spółki, a problemy konkurencji dodatkowo utrwalają jej pozycję na rynku – sprawdź nieco więcej . Inwestowanie w akcje JSW jest teraz dość powszechne, dobrze jest jednak wziąć pod uwagę przemiany rynkowe w zakresie energii węglowej.

Gdy już przejrzysz ten tekst, to spojrzyj także na podobne wątki (https://www.smartvest.pl/), które posiadają nie mniej ciekawe dane – one niesamowicie Cię zaabsorbują.

Przewidywanie przyszłego formowania się rynku to umiejętność, bardzo doceniana na giełdzie.

Pozwala na umiejętną ocenę obecnej i przyszłej sytuacji, przewidywanie tendencji cenowych oraz odpowiednio szybkie podejmowanie działań, dzięki którym można sporo zyskać. Wprawieni inwestorzy giełdowi strzegą przed inwestowaniem w akcje w trendzie spadkowym, życie w nadziei na to, iż sytuacja wkrótce odmieni się na lepsze jest bezpodstawne i przeważnie nie przynosi oczekiwanych efektów finansowych. Za akcje silnych spółek o stabilnej pozycji na rynku trzeba oczywiście więcej zapłacić, lecz jest to niewątpliwie inwestycja, która się opłaci.