Czy tego chcemy czy nie uczymy się przez całe życie. W stopniu nieświadomym i świadomym. Warto to wykorzystywać

Najpierw rozrywka, następnie edukacja, zdajemy się myśleć, kiedy prześledzimy swoją ścieżkę edukacyjną. Choć zaczyna się niepozornie, to następnie każdy z nas jest zmuszony pójść do szkoły, a jest to ogromnie stresujące. Dodatkowo, po szkole jest nie mniej nerwowo, bo trzeba zmierzyć się z rynkiem pracy.

szkolenia

Autor: aditus foundation
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, czy jesteśmy lepiej czy słabo wykształceni, czy posiadamy znajomości czy jakieś rewelacyjne uzdolnienia, to spotkanie z etapem zawodowym układa się różnie.

Zobacz także:

Co jesteśmy w stanie dodać w tym temacie, to zawsze zostanie jeden życiowy wniosek, iż przez całe życie powinniśmy się kształcić. I to nawet nie mówiąc stricte o wiedzy akademickiej, po prostu już od wczesnego wieku, aż do późnych lat przyswajamy stale wiedzę, jaka nas wzbogaca. Kto tego nie czuje, kto tego nie ma i spoczywa we własnym samozadowoleniu, to znaczy, że albo – kliknij, zobacz, sprawdź – nie pragnie więcej poznawać, albo zatrzymał się w rozwoju. Jednocześnie, z drugiej strony nie ma takiego czegoś jak koniec, iż niczego już się nie nauczymy.

Zawsze coś przyswajamy, chociażby to była niemądra ciekawostka usłyszana w telewizji, być może obudzi naszą wyobraźnię do pomyślenia nad tym, a dalej rozciągnie się to na nasze nowe poszukiwania. Ponadto, uczymy się wielu rzeczy w kontakcie z ludźmi. Jak wiele razy jesteśmy w stanie usłyszeć coś, co nieznacznie zmienia nasze życie, gdyż zaczynamy nad czymś intensywnie myśleć. A wreszcie jak już mamy swoje dzieci, albo wnuki, to jak dużo od nich możemy się nauczyć. Ich świeże spojrzenie na rzeczywistość, ciągły pęd do uczenia się, a co najistotniejsze filozoficzne pytania, powodują, iż musimy się trochę pomęczyć i być może czegoś się nowego dowiedzieć.

na kursie

Autor: Col Ford and Natasha de Vere
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle ciekawym sposobem, żeby ciągle się czegoś dowiadywać jest czytanie książek, oglądanie ciekawych filmów, ale również uczęszczanie na różnorodne szkolenia, na przykład szkolenia komunikacja. Takie szkolenie jest w stanie poprawić nasze kompetencje w zakresie komunikacji, a również pomoże nam lepiej poznać określone prawidła które rządzą ludzkim zachowaniem. Jak ważne jest takiego typu szkolenie jesteśmy w stanie się przekonać w wielu zawodach, ponieważ te komunikacyjne zdolności są potrzebne w wielu sytuacjach. Rozwiązywanie sporów, właściwa komunikacja to niezwykle pomocne umiejętności. Dodatkowo, wykorzystać je możemy także poza sferą czysto zawodową.