Z jakiego powodu ostatnimi czasy francuskie marki pojazdów, typu Citroen czy Peugeot tracą popularność?

Coraz głośniej słychać głosy i porady mówiące, że cokolwiek by się nie działo auta produkowane we Francji, trzeba omijać szerokim łukiem. Wszyscy zgodzą się z tym, że Francja ma ogrom wspaniałych i niepowtarzalnych rzeczy, takich jak smakowite sery, wina o fenomenalnym zapachu i wykwintnym bukiecie smakowym. Jednak, czy faktycznie auta nie są mocną stroną potomków Napoleona Bonaparte i Ludwika XIV?

mechanik

Autor: Dylanlspangler
Źródło: http://www.flickr.com
Co takiego wyrabia się więc z samochodami marki Citroen, czy Peugeot, budujących koncern samochodowy PSA, że w porównaniach spadają na łeb,na szyję? Przede wszystkim są one na dzień dzisiejszy klasyfikowane jako jedne z najmniej wytrzymałych pojazdów. W tym względzie pokonują je chyba tylko włoski kolega Alfa Romeo i pochodząca z odległej Rumunii, Dacia. Notoryczne uszkodzenia to jednak nie wszystko, a kolejnym zarzutem jest to, iż, owych problemów nie sposób naprawić na własną rękę ani w pobliskim warsztacie samochodowym i wielokrotnie zdarza się, że nieunikniona jest przymusowa wycieczka do wyspecjalizowanego w takich pracach zakładu, który weźmie na siebie odpowiedzialność tak skomplikowanej i trudnej naprawy.

Z którymi kłopotami kierowcy Citroenów i Peugeotów muszą jechać, niekiedy nawet przez cały kraj, aby naprawić swój samochód? Największą zmorą tych, którzy zdecydowali się na kupienie czegoś z asortymentu francuskich marek jest niewątpliwie tylna belka – więcej informacji. To element zawieszenia pojazdów charakterystyczny właśnie dla

mechanik

wyrobów francuskich, który w zamierzeniu miał polepszyć komfort jazdy i usprawnić jego naprawę. Niestety jak to często bywa wyszło kompletnie na odwrót. Dlatego, też regeneracja tylnej belki Citroen Berlingo i pozostałych modeli prześladuje wielu właścicieli, którzy swoim samochodem nie mieli okazji zbyt długo się pochwalić, gdyż już trzeba zawieźć go do warsztatu. A jak prezentuje się sytuacja cenowa?

Powiązany artykuł:

Również słabo i w cennikach przy hasła regeneracja belki Peugeot, czy wyżej wymienionego Citroena znajduje się liczba czterocyfrowa. W takim wypadku może lepiej stanąć na wysokości zadania i usterką jaką jest regeneracja tylnej belki Citroena Berlingo zająć się samemu? Lepiej nie próbować, gdyż możemy bardziej zaszkodzić, zamiast naprawić nasz samochód.odwiedź wzmocnienie gruntu wzmocnienie gruntuPrzy wybieraniu samochodu, warto więc zastanowić się nad tym aspektem i odpowiedzieć sobie, czy zapłata kilku tysięcy za usługę: regeneracja belki Peugeot lub Citroen nie będzie ogromnym kłopotem.