pożyczki, kredyt oraz firmy windykacyjne- kiedy możemy mieć do czynienia z postępowaniem windykacyjnym a kiedy sprawę przejmuje komornik?

Biorąc pożyczki albo kredyty musimy zapoznać się z konsekwencjami, jakie mogą nastąpić jeżeli nie uregulujemy należności. Najczęściej sprawą zajmuje się windykacja, a później komornicy. Postępowanie windykacyjne może zostać rozpoczęte w wielu przypadkach. Może być to jednocześnie niezapłacony kredyt jak i mandat na przykład za jazdę bez biletu. Gdy zalegamy ze spłatą określonej kwoty pieniężnej trzeba jak najszybciej uregulować rachunek.

pieniądze

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele pożyczek możemy przedłużyć za niedużą opłatą, dzięki temu będziemy mieli odrobinę więcej czasu na uzyskanie funduszy na spłatę. Niezapłacenie czynszu bądź nieregulowanie alimentów może prowadzić do wszczęcia postępowania windykacyjnego. Ludzie niezwykle często mylą osoby zajmujące się windykacja z komornikami, a ich praca bardzo się różni. Rolą windykatora jest przypominanie dłużnikowi o spłacie tudzież zachęcenie klienta do szybkiego uregulowania należności. Windykatorem może być dowolna osoba, która pracuje dla firmy zajmującej się pożyczkami, nie posiadająca specjalnego wykształcenia.

Postępowanie windykacyjne to przede wszystkim listy i przypomnienia o zapłacie długu. Po danym czasie sprawę przejmuje komornik, który egzekwuje należność od dłużników.

Chcemy Cię zachęcić do tak samo ciekawych wpisów, które stworzyliśmy dla Ciebie z radością. Zatem kliknij stronę archiwizacja dokumentów księgowych i oglądaj to, na co będziesz miał ochotę.

Może być to tak samo ściągnięcie długu z konta klienta jak i przejęcie jego majątku. Warto jednak W czasie postępowania windykacyjnego skontaktować się z firmą windykacyjną i dogadać się w kwestii spłaty długu. Często zdarza się iż windykacja wyraża zgodę na rozłożenie długu przykładowo na raty lub wstrzymanie postępowania na pewien czas jak również wydłużenie terminu uregulowania długu. Jeśli będziemy w takiej sytuacji, nie bójmy się odbierać telefonów- możemy sprawić, iż bez nerwów będziemy mieli możliwość zapłacić należność w innym terminie dojściu do porozumienia z firmą. Firma windykacyjna odpowiada za doprowadzenie do ugody z osobą czy też firmą, której jesteśmy dłużni należność.

obliczenia kredytowe

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc kredyt albo pożyczkę, miejmy pewność, że będziemy mogli ją w późniejszym czasie spłacić. W przypadku nieuregulowania należności można spróbować porozumieć się z firmą (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulator-vat) windykacyjną w sprawie terminu zapłaty. Wieloletnie długi zwykle kończą się egzekwowaniem należności przez komornika – Moja Windykacja.