Renesans branży budowlanej w Polsce. Jakie są tego przyczyny?

Sektor budowlany prężnie się rozwija. Można stwierdzić, iż przeżywa okres ożywienia się. Tworzy się coraz większą ilość inwestycji, które wyróżniają się nowoczesnym kształtem. Polska pnie się ku górze, nasz sektor budowlany znajduje się na 7 miejscu co do rozmiaru w Europie. Polska i Irlandia należą do najszybciej rozwijających się sektorów budowlanych na kontynencie. Do struktur, które zyskały niezwykle dużą sławę należą konstrukcje stalowe, które stanowią baze dla wielu konstrukcji. Są one zrobione ze stali, która jest surowcem niezwykle prężnym, charakteryzuje się szerokim zakresem zastosowania, dzięki czemu można za pomocą jej budować budynki różnego rodzaju.

konstrukcja stalowa

Autor: Elizabeth Anderson
Źródło: http://www.flickr.com
Należy wspomnieć, iż jedną z najbardziej popularnych konstrukcji stalowych jest umiejscowiona w Paryżu Wieża Eiffla, zbudowana w w 1889 roku. Z uwagi na szerokie zastosowanie, konstrukcje stalowe można podzielić na rożne typy. Występują one najczęściej w trzech kształtach i są używane do produkcji hal stalowych. Stosuje się je także przy budowie rozmaitego rodzaju budowli m.in. drapaczy chmur, do budowy dachów, które głównie wykorzystywane są przy konstrukcji stalowych wiat czy stodół. Tego rodzaju budynki należą do tak zwanych konstrukcji agrarnych.

Konstrukcje stalowe są bazą dla hangarów lotniskowych, gdyż tego typu budynki (www.archimod.pl/galeria-makiety-deweloperskie) wymagają dużej powierzchni, a tworzywo stalowe sprawdzi się tu idealnie. Są one także podstawą dla magazynów, mostów wiszących, takich jak najpopularniejszy Golden Gate zbudowany w San Francisco, oraz domów rodzinnych, jednakże zastosowanie konstrukcji stalowych przy konstrukcji budynków przeznaczonych do użytku własnego nie jest jeszcze popularne w Polsce.

Zupełnie inaczej sytuacja prezentuje się w państwach Europy Zachodniej czy Stanów Zjednoczonych. Jeśli jednak zapragniemy wykorzystać ten rodzaj konstrukcji przy budowie danej budowli wystarczy, iż wyszukamy frazę konstrukcje stalowe producent ( – strona internetowa). Od razu naszym oczom ukaże się mnóstwo przedsiębiorstw, które w swej ofercie posiadają budowę budynku na podstawie konstrukcji stalowej. Firmy te przede wszystkim specjalizują się w konstruowaniem budynków produkcyjnych i magazynowych, które wchodzą w skład tak zwanego budownictwa przemysłowego. Osobami, które korzystają z usług naszych polskich firm nie są tylko firmy lokalne, ale głównie koncerny europejskie, co dowodzi wysokiej jakości polskich produktów.