W sytuacji, jeżeli pragniesz być przedstawicielem ubezpieczeniowym, powinieneś zaliczyć wymagane szkolenie

Coraz więcej osób jest zainteresowanych zajęciem agenta ubezpieczeniowego. Praca ta ceniona bywa głównie z tego względu, że pozostawia bardzo wiele swobody, jednocześnie zezwalając wypracować doprawdy solidne zarobki. Poza tym Polacy coraz poważniej zajmują się zagadnieniami powiązanymi z branżą ubezpieczeniową oraz bardziej ochoczo kupują przeróżne polisy oraz ubezpieczenia, co korzystnie rokuje przedstawicielom tego zawodu. Sposobem na posadę w ubezpieczeniach okazuje się otrzymanie tytułu agenta ubezpieczeniowego.

agent ubezpieczeniowy

Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com
Co uczynić, kiedy chce się zostać takim agentem

Praca agenta ubezpieczeniowego niesie sporo zadowolenia i możliwości podnoszenia własnych osiągów. Żeby móc ją rozpocząć, należy decydować się na szkolenie na agenta ubezpieczeniowego, a później zdać wieńczący je egzamin. Późniejszym krokiem musi być zapisanie do rejestrów agentów ubezpieczeniowych i otworzenie własnej działalności gospodarczej. Gdy już się tego dopilnuje, można postarać się o współpracę z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym – FMG International sp. akcyjna.

Agent ubezpieczeniowy praca ta niesie sporo wyzwań, ale i satysfakcji

Posada agenta ubezpieczeniowego będzie optymalnym wyborem w przypadku osób, które są otwarte oraz (dalej) nie mają kłopotów z nawiązywaniem kontaktów z innymi osobami. To zajęcie w ogromnej mierze bazuje na rozmowach i przedstawianiu w dobrym świetle polis i innych ofert. Agent ubezpieczeniowy powinien charakteryzować się doskonałą prezencją oraz (odkryj stronę) kulturą osobistą, ważny bywa też dar przekonywania oraz doskonała znajomość rynku. Kompetentny i przekonujący agent może uzyskać naprawdę atrakcyjne zarobki. Trzeba przyłożyć się do powierzonych obowiązków, gdyż od wypracowanych wyników uzależnione są zarobione środki.

umowa

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Można zostać także multiagentem

Agent ubezpieczeniowy reprezentuje jedną firmę, jednakże kiedy chce, może rozwinąć swoją działalność oraz poszerzyć ofertę o polisy kolejnych firm ubezpieczeniowych. W tym celu powinien uruchomić multiagencję. By stać się multiagentem i sprzedawać usługi licznych zakładów, trzeba ukończyć szkolenie oraz zaliczyć egzamin, później wpisać się do rejestru, otworzyć firmę, a na dodatek zakupić ubezpieczenie cywilne – czytaj pełen raport.