Czy dobrym pomysłem jest w dzisiejszych czasach posiadać warsztat?

Bardzo często zastanawiając się nad pomysłem na prywatną działalność biznesową, wybieramy taką działalność, która może przynosić duże dochody. Niezwykle często nie zdajemy sobie sprawy z tego, iż wejście w taki biznes związane jest także z koniecznością pokrycia sporych nakładów inwestycyjnych, a co za tym idzie dużego ryzyka. Wśród najczęstszych pomysłów pojawia się choćby własny warsztat samochodowy bądź serwisujący przeróżne urządzenia. Czy warto się w to pakować?

narzędzia

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Trudno jest udzielić odpowiedzi na takiego typu Zapytanie, bo powodzenie działalności zależy od wielu czynników. Przede wszystkim warto sprawdzić, czy możemy sobie pozwolić nas na prowadzenie tego typu biznesu. Konieczne bowiem będzie znalezienie właściwego lokalu i terenu, które niewątpliwie nie będą niedrogie. Niezbędne będzie także uzupełnienie serwisu niezbędnymi sprzętami. Nowoczesne samochody wymagają niemniej nowoczesnego sprzętu, zatem musimy być tego świadomi. Konieczne będzie też zakupienie wielu uzupełniających elementów potrzebnych podczas pracy – na przykład narzędzia Jonnesway – rekomendują nas.

Zerknij na portal oraz prześledź wpis, który niewątpliwie totalnie Cię pochłonie, ponieważ informacje tam umieszczone, przykuwają zainteresowanie.

Prowadzenie swojego serwisu w pojedynkę jest rzeczywiście trudne, toteżkonieczne będzie również zatrudnienie paru mechaników. Wszystko to sprawia, że na starcie będziemy musieli zaangażować duże środki i co miesiąc ponosić istotne koszty. Zanim wyrobimy sobie odpowiednie uznanie i uda nam się zaistnieć w świadomości klientów minie niewątpliwie dużo czasu, toteż na początku nasze dochody nie będą nazbyt duże.

w warsztacie

Autor: M.J.Ambriola
Źródło: http://www.flickr.com

Nim poczynimy jakiekolwiek działania, przygotujmy biznes – inoffice.pl/centrum-biznesowe-equator-iv/ – plan i przeprowadźmy analizę konkurencji. Zorientujmy się, jak dużo serwisów istnieje w naszej okolicy i jak sobie radzą – PHU „Martex” Spółka Jawna. Jeżeli ich liczba jest duża, nasze szanse na sukces będą rzeczywiście niewielkie. Dowiedzmy się także, jakie będą nasze comiesięczne koszty i jak wielu klientów musielibyśmy obsłużyć, by wyjść na zero. Przyjmijmy raczej pesymistyczne założenia, gdyż lepiej się miło zaskoczyć niż boleśnie rozczarować. Szczególnie, jeśli inwestycję będziemy finansować kredytem.