Inwentaryzacja środków trwałych – parę słów odnośnie zagadnienia

Inwentaryzację wiele sklepów przeprowadza w ostatnie dni roku. Pewne sklepy są nawet zamknięte przez kilka dni. Tak, więc nikogo to nie dziwi w końcu, mało kto chciałby iść do pracy 31 grudnia i pierwszy dzień roku. Ale prawda wygląda tak, że często, kiedy ludzie świętują i bawią się w sylwestrową noc, sporo ludzi przeprowadza inwentaryzację.

inwentaryzacja majątku

Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com
Inwentaryzacja środków trwałych, czyli spisanie wszelkich rzeczy, produktów, maszyn trwałych jest koniecznością. dzięki dzięki komputerom o wiele łatwiej ogarnąć inwentaryzację (link). Jednak bywa, że stany w komputerze nijak odnoszą się do tego, co jest w magazynach. Dlatego tak ważne jest żebyśmy porządnie wszystko spisali. Ludzie pracujący w sklepach przekonali się, że praca przy inwentaryzacji nie należy od najprzyjemniejszych. O ile zliczanie bluzek jest okej, o tyle stanie przy lodówkach z rybami, nie jest już tak fajne. W wielkich sklepach najczęściej działają przy inwentaryzacji uczniowie, którzy nawet w sylwestrową noc chcą sobie dorobić.

Wszystko, co jest na stanie

klawiatura z klawiszem pieniądze

Jeżeli posiadamy firmę trzeba liczyć się z tym, że na koniec roku będzie trzeba zrobić inwentaryzację. Inwentaryzacja to zrobienie spisu wszystkich rzeczy, które są na stanie. Na szczęście dzięki technologii mamy uproszczone zadanie, ale i tak jest to ciężki kawałek chleba. Należy być uważnym i mieć sporą ilość ludzi chętnych do działania. Największe supermarkety i ogółem duże firmy dużo płacą za udział w inwentaryzacji. Co istotne nieważne są zazwyczaj żadne papiery. Wystarczające jest to, że potrafimy liczyć i jesteśmy skrupulatni. Najistotniejsze w całej inwentaryzacja środków trwałych jest to, żeby sprawdzić, jak jest w rzeczywistości, a jak to się ma do zapisu w papierach. Inwentaryzacja wykazuje też bardzo dokładnie, co schodzi, a który towar odkładamy w magazynie zbyt długo. Trzeba też przy okazji pozbyć się wadliwych towarów lub towaru po terminie. Inwentaryzacja to spis, który pomaga sprawdzić, czy powinniśmy nadal działać w konkretnej branży, czy lepiej zrezygnować. Trzeba też pamiętać, że potrzebna jest wyznaczona osoba, która będzie odpowiedzialna za odpowiednie i terminowe ogarnięcie całej inwentaryzacji. Zazwyczaj tą osobą zostaje kierownik sklepu, to on ma na głowie całą inwentaryzację. Musi, więc na przykład w odpowiednim czasie dać ogłoszenia, by znaleźć ludzi zliczających produktów, dzięki temu cały spis pójdzie szybciej.