Planujesz otwacie własną firmę i nie rozumiesz zawiłości prawnych? Nie przejmuj się!

A więc rozwinąłeś już pomysł na swoją własną firmę. Wiesz już jaką aktywnością będzie się ona zajmować i jesteś przekonany, że będzie ona sukcesem, gdyż jesteś dobry w tym obszarze. Zaczynasz więc szukanie porządnego pomieszczenia do wynajęcia. Rozpoczynasz również proces rekrutacji pracowników do swojej firmy. I tu pojawiają się schody.

Nie

umowa

Autor: Startup Mena
Źródło: http://www.flickr.com

wiesz nic o podatkach, nie rozumiesz zawiłych pojęć zapisanych w umowie najmu. Znasz to? Bez obaw! Nie jesteś jedynym przedsiębiorcą walczącym się z tymi problemami. Ciężko być dobrym w każdej dziedzinie. Poniżej opisane zostały niektóre z wielu pytań, jakie są zazwyczaj poruszane przez nowych przedsiębiorców. Znajomość tych zagadnień może się okazać przydatna również tobie.A więc rozglądasz się za lokalem do swojej działalności. Słyszysz obco brzmiący termin „najem okazjonalny” i zastanawiasz się, czy jest to coś dla Ciebie. Umowa najmu okazjonalnego została wprowadzona do polskich przepisów w 17 lat temu i ma na celu zagwarantowanie większych praw właścicielowi nieruchomości. Warto sprawdzić: wFirma. Najważniejsza informacja dla Ciebie w tym obszarze brzmi – cel takiej umowy może być tylko mieszkaniowy. W praktyce oznacza to tyle, że nie można użyć jej w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, takiej jak np. biuro.Zatrudniając pracowników warto także wiedzieć, że jesteś zobligowany do pokrywania składek na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (tak zwany odpis na zfśs) tylko wówczas, gdy zatrudniasz min. dwudziestu pracowników w pełnym wymiarze godzin –

dokumenty

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com

[poradnik.wfirma.pl/-zasady-naliczania-i-odprowadzania-odpisow-na-zfss dobrowolnie, jednak nie masz takiego obowiązku. Odpowiedź na pytanie o wybór sposobu rozliczania się z fiskusem, mimo iż bardzo poszukiwana, jest niestety bardziej złożona. W tym wypadku opłaca się poradzić się specjalisty, gdyż do wyboru są aż 4 różniące się sposoby, a skala podatkowa (sprawdź skalę podatkową) musi być wybrana w zależności między insprawdź skalę podatkową działalności. Jeśli nadal masz wiele zbliżonych pytań – nie panikuj. Najważniejsze to pamiętać, że nie można być specjalistą w każdej dziedzinie. Przyznaj się do tego, że czegoś nie wiesz czy też nie rozumiesz. Istnieje wiele wspaniałych firm i specjalistów, które pozwolą Ci się uporać z takimi problemami.