W sytuacji, kiedy chcesz otworzyć firmę, ale nie posiadasz wystarczających środków, masz szansę postarać się dotację

Osoby, które chcą uruchomić swój biznes stają przed dużym wyzwaniem. Jednym z najistotniejszych aspektów decydujących o sukcesie tego zamysłu jest zebranie odpowiednich środków, aby zapoczątkować działalność. Właściciele firm nierzadko starają się pozyskać pożyczki w bankach i od inwestorów, jednak nie bywa to łatwe.

finanse
Nie tak łatwo otrzymać fundusze na start zakładu

Większość właścicieli przedsiębiorstw, którzy dopiero raczkują na arenie inwestycji, stara się pozyskać pieniądze na uruchomienie działalności w bankach i u inwestorów, co okazuje się trudne. Na tym etapie nie posiadają oni jeszcze dobrej historii kredytowej, ani określonych wyników, zatem nie stanowią kuszących partnerów do rozmów. Ciężko im przekonać inwestorów posiadających tak niezbędne środki, by zapragnęli je włożyć w tę określoną działalność.

Finansowanie start up to nie taka łatwa sprawa

Młodzi przedsiębiorcy przeważnie mają trudności z pozyskaniem pieniędzy na działalność oraz rozwój startupu.

Czy publikowany artykuł jest Twoim zdaniem fascynujący? Jeśli tak, to wejdź też na pomocne źródła, które okażą się niezwykle pomocne.

Ten typ działalności bywa obarczony znaczniejszym ryzykiem, niż zdarza się w przypadku biznesu tradycyjnego. W dodatku startupy nierzadko wymagają trochę znaczniejszych nakładów finansowych niż inne inwestycje, gdyż ich działanie często wspiera się na wykorzystaniu innowacyjnych urządzeń oraz rozwiązań. Pomyślnie przedsiębiorcy, decydujący się na startup mają szansę skorzystać z dotacji zaplanowanych przez fundusze unijne. Dowiedz się tutaj:

Programów nie brakuje

Dziś właściciele przedsiębiorstw mają do swojej dyspozycji różnorakie dotacje na inwestycje (pomoc w pozyskaniu dotacji na inwestycje). Potrzeba tylko dowiedzieć się, o które można się starać. Jedną z odsłon wsparcia, jakie można dostać przy uruchamianiu własnej jednostki jest pomoc przy zastosowaniu nisko oprocentowanej pożyczki w ramach programu Jeremie. Kolejnym programem, który znakomicie wspiera innowacyjne przedsiębiorstwa, okazuje się projekt Horyzont 2020. W tym wypadku mowa o niesamowicie wysokich dotacjach na projekty badawcze oraz innowacje, a dotacje są przyznawane na zasadzie konkursów projektów. Inkubatory przedsiębiorczości z kolei oprócz wsparcia finansowego gwarantują także pomoc w sprawach administracyjnych czy zawiązaniu pierwszych kontaktów inwestycyjnych. Źródło: Prometeia Ventures.