Jeżeli zależy Ci na własnej działalności gospodarczej, powinieneś utworzyć w niej dział HR

W obecnym świecie, chociaż wielce stawia się na nowe technologie, to właśnie ludzie stale są jednym z najcenniejszych zasobów każdej instytucji. Chociaż roboty potrafią coraz więcej, bez wątpliwości są prace, przy których człowieka po prostu nie da się zastąpić żadnym programem – jeśli natomiast się próbuje, czasami okazuje się, ze roboty popełniają błędy, których nie da się wyeliminować bez pomocy człowieka. Z tego konkretnie względu w wielkich firmach międzynarodowych wielką karierę robi ostatnio zarządzanie zasobami ludzkimi – prezesi tych firm dobrze zdają sobie sprawę z faktu, jak nader ważne jest odpowiednie zarządzanie podległymi im pracownikami, dlatego mnóstwo firm zatrudnia dzisiaj do pracy osoby, które trudnią się zarządzaniem zasobami ludzkimi.

program

Autor: Synology
Źródło: Synology
Wbrew powszechnej opinii zadanie takich pracowników nie polega wyłącznie na zarządzaniu kadrami w klasycznym rozumieniu tego słowa – oczywiście ludzie zajmujący się HR między innymi organizują rozmowy kwalifikacyjne do pracy na konkretne stanowiska w zakładzie, jednak bez wątpliwości nie jest to ich jedyne zadanie.

Jeśli nowy pracownik zostanie zatrudniony, wtedy zadanie działu HR polega na łatwym wdrożeniu go do pracy – nie da się zaprzeczyć, że nowi pracownicy często mają pewne trudności z zaadaptowaniem się w nowej firmie oraz zgraniem się z osobami, które już wcześniej tam pracowały.

System zarządzania zasobami ludzkimi zaś zajmuje się integracją starych i nowych pracowników. W dodatku dział zarządzania zasobami ludzkimi w swoje zadania ma wpisane różnego rodzaju podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników – jeżeli w firmie organizowane jest jakieś szkolenie, wówczas bez wątpliwości stoi za tym dokładnie dział HR. To jego pracownicy wybierają pracowników

200

Autor: Erik (HASH) Hersman
Źródło: http://www.flickr.com

zakładu, którzy mają wziąć udział w szkoleniach.

Do zadań działu HR należy również przeprowadzanie okresowych ocen innych pracowników oraz przyznawanie im nagród za szczególne osiągnięcia. Jeśli jesteś prezesem wielkiej firm, wtedy zdecydowanie powinieneś pomyśleć o utworzeniu działu HR.

Niezwykle fascynujący artykuł, czyż nie? Sprawdź również pozostałe wpisy, gdyż tam oryginalna wiadomość jest równie zajmująca i zaabsorbuje Cię bez reszty.

Dzięki zaangażowaniu do tego działu odpowiednich osób z pewnością będziesz w stanie o wiele łatwiej zarządzać całą firmą, a to w najbliższym czasie powinno przełożyć się na widoczne zwiększenie efektywności pracy poszczególnych pracowników oraz efekty przez nich osiągane, co równocześnie przyczyni się do rozwoju Twojej firmy.