Pomoc w postaci 1% – wspomóż niepełnosprawnych

Wiele ludzi ma ochotę wesprzeć potrzebujących. W TV, w mediach społecznościowych ale w radiu słychać o ludziach potrzebujących. Często docierają do nas informacje o osobach borykających się z chorobą, którym potrzeba pomocy. Brakuje im często środków na operacje albo na bardzo drogą rehabilitację albo na lekarstwa.

A często bywa też tak, że Ci ludzie potrzebują tego leczenia niemalże przez większość swojego życia. Z tego powodu tak ważny jest ten 1 procent. Jeśli nasze dochody przekroczyły kwotę wolną od podatku i będzie trzeba rozliczać się ze Skarbówką to powinniśmy wiedzieć, że można

rozliczenie podatków

Źródło: pixabay.com

przekazać 1% podatku na jedno z kont KRS.

Chcielibyśmy pokazać Ci kolejny artykuł na zbliżony temat. Liczymy na to, że przypadnie Ci do gustu. Wejdź w link – tam czeka na Ciebie ciekawe zagadnienie.

Trzeba tylko wypisać na deklaracji podatkowej parę dodatkowych pól i pieniądze zostaną przekazane na konto wybranej przez nas osoby. Nie kosztuje nas to nic, a faktycznie może pomóc niejednej osobie. Niektórzy uważają, że, jeśli 1%, to na przykład czterdzieści złotych, to bez sensu wypisywać cokolwiek, bo to małe pieniądze, ale jeśli kilka osób wyśle taką kwotę to da możliwość uzbierania jakichś bardziej sensownych środków. Warto, więc o tym pomyśleć.

Jak przekazać 1%

Często możemy usłyszeć o tym, że gdy chcemy pomóc podopiecznemu jakiejś fundacji, to przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym można dać 1% podatku na wybraną osobę lub fundację. Ale jak przekazać 1%? Otóż nie potrzebujemy żadnych dodatkowych dokumentów jedyne, co musimy zrobić, to po prostu spojrzeć na nasz PIT dokładniej i tam dostrzeżemy, że poza wszystkimi niezbędnymi do wypełnienia polami są też pewne pola dodatkowe, na które najprawdopodobniej do tej pory nie zwróciliśmy uwagi. Owe pola to wspomniana możliwość przekazania jednego procentu dla osób potrzebujących. Wystarczy je wypełnić i już środki będą przekazane we właściwe miejsce (zobacz tutaj).

Dlatego nim zaczniemy wypełniać swe zeznanie podatkowe rzeczywiście powinniśmy znaleźć podopiecznego którejś z fundacji, któremu chcielibyśmy przekazać pieniądze. Tego rodzaju pomoc jest realna i jest dla nas bez kosztowa. Tak, wiec, jeżeli w ciągu roku nie możemy przekazać pieniędzy jakimś fundacjom, bo sami ledwo wiążemy koniec z końcem, to faktycznie ten raz do roku powinniśmy zabawić się w Świętego Mikołaja.