Nie zawsze da się ogarnąć finanse biura

Wszyscy mieliśmy lekcje matematyki i wszyscy musieliśmy obliczać jakieś wskaźniki. Niestety nie wszyscy są dobrzy z przedmiotów ścisłych i właśnie z tego powodu przez wiele lat nie było królowej nauk na maturze, jednak wszystko się zmieniło i matematyka znowu jest najważniejszym przedmiotem do zdania.

Z jakiego powodu na szczęście matematyka wróciła na maturę? Tak, więc ludzie po szkole średniej nie byli w stanie

finanse

Źródło: http://pixabay.com

obliczyć nawet najprostszych wskaźników, gdyby nie było przymusu uczenia się do matury. Ale sporo osób wybiera studiowanie na kierunkach, na które trzeba mieć zdaną maturę z matematyki. Te osoby najzwyczajniej w świecie kochają liczby i bardzo często kochają pieniądze. Kierunki związane z finansami i księgowością, to dobry pomysł na zdobycie zawodu, który daje nam pieniądze. A kiedy będziemy np. mieli swoją firmę przyjdzie nam liczyć wskaźnik (więcej opinii na ten temat) rotacji należności, który jest ilorazem przychodów związanych ze sprzedażą oraz przeciętnych należności. Wskaźnik ten jest bardzo ważny, bo daje możliwość określenia ile razy w czasie roku może odtworzyć stan swoich należności- odsyłam tutaj.

Gdy wskaźnik jest niższy niż siedem musimy zastanowić się nad tym czy kredytowanie klientów nie jest jednak zbyt częste. Kontrola jest niezbędna, zwłaszcza, kiedy chodzi o należności. W obecnych czasach wszyscy posiłkują się różnego typu programami, które są w stanie wesprzeć firmę w działalności. Do jednego z tego typu programów można zaliczyć aplikację, która ma kontrolować nasze należności. Dzięki przejrzystemu interfejsowi aplikacji widzimy wyraźnie, jakie długi mają wobec naszej firmy nasi klienci. Taka kontrola należności (polecam) jest o wiele

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

łatwiejsza i sprawniejsza, niż tradycyjne szukanie w stercie faktur i innych dokumentów, czy aby na pewno wszyscy dłużnicy uregulowali należności. Musimy pamiętać mając własną firmę, że trzeba mieć pod kontrolą należności klientów bez przerwy.

Nie powinniśmy raz na jakiś czas siąść i upewniać się, czy wszystko jest w porządku. Skoro klient zgadza się na taki a nie inny termin płatności trzeba zdawać sobie sprawę, że gdy go przekroczy będą naliczone mu dodatkowe opłaty. To jeden z najlepszych sposobów na właściwe płacenie faktur. Kiedy klient (zobacz mystery shopping) wie, że po kilku miesiącach po terminie będzie musiał zapłacić więcej ma większą motywację do zapłacenia wszystkiego w ustalonym czasie.