Wypełniając pity, popełniamy mnóstwo błędów, niektóre z nich mogą narazić nas na uciążliwe następstwa, warto zatem je poznać

Wyjątkowo często wypełniamy zeznanie podatkowe w ostatniej chwili. Wtedy to, zaganiani, możemy popełnić wiele pomyłek, które z kolei przyczynią się do obowiązku wprowadzenia zmian. Warto więc zobaczyć, jakie pomyłki przy wypełnianiu pitów bardzo często popełniamy.

podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
pit 37

Autor: swimboy1
Gdy zatem będziemy skrupulatnie przeglądać nasze pity 2015 pod kątem poprawności (ciekawy artykuł), warto upewnić się czy nie przekręciliśmy przypadkiem numeru NIP-u lub peselu, gdyż jest to jeden z najpowszechniej występujących błędów. Starczy choćby drobna zamiana dwóch cyferek, a już cały formularz będzie do korekty. Bywa i tak, iż składający mylą osobisty NIP z NIP-em spółki, w której pracują – trzeba mieć na uwadze, iż w druku pit 37 za każdym razem wpisujemy własny NIP. Następnym niedopatrzeniem jest wysyłanie do fiskusa przeterminowanych formularzy. Nie wolno zapominać, iż prawo może zmieniać się z roku na rok, a co za tym idzie, zmianie ulegają zasady rozliczania podatków. Nie dziwi więc, iż trzeba zaopatrzyć się w ważne arkusze pit. Okazuje się także, że podatnicy wyjątkowo często, podczas wypełniania formularzy pit 37, robią błędy przy odliczaniu ulg podatkowych.

Sporo podatników ma też problem z prawidłowym przesłaniem 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Warto sprawdzić czy, gdy wypełnialiśmy pity 2015 albo gdy będziemy to robić w następnych latach, numer KRS danej fundacji lub stowarzyszenia jest prawidłowy. W przeciwnym wypadku darowizna może nie trafić do celu.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany tekst, to odnośnik do witryny (https://www.sawyer.com.pl/restrukturyzacja) zaprowadzi Cię do równie ciekawych materiałów. Nie zwlekaj tylko kliknij tutaj!

Następnym niedopatrzeniem, o które nietrudno, jest zamienienie ze sobą formularzy pit 37 i pit 36 – każdy z nich służy do całkowicie innych rozliczeń, zatem wysłanie tego niewłaściwego będzie skutkować obowiązkiem wprowadzenia poprawek.

Bardzo dobrym pomysłem na ustrzeżenie się przed pomyłkami jest dokładne przejrzenie wypełnionego formularza przed przesłaniem go. Dobrze będzie nawet dać go do sprawdzenia znajomym, być może oni zauważą błędy, które myśmy przeoczyli.

Czy zainteresował Cię wpis? Tak? To nadchodzimy z newsem, że mamy dla Ciebie darmowe wejście (https://inito.pl/ksiegowosc-amazon/) do następnych postów pod tym linkiem.

Naturalnie możemy także skorzystać z usług specjalistów. Z pewnością oszczędzi nam to wiele czasu potrzebnego na wypełnienie pitu, lecz będziemy zmuszeni pożegnać się z pewną ilością pieniędzy. Pamiętajmy jednak, że nawet jeśli nasz pit 37 zostanie wypełniony przez profesjonalistę, to za pomyłki i tak odpowiadamy my – rozlicz Pit 37.