Z jakich reklam dobrze jest korzystać? Jakie z nich dadzą nam wymierne rezultaty? O jakich rzeczach trzeba pamiętać?

Reklamy różnego typu mogą strasznie denerwować, gdyż są wszechobecne, męczące, czasami również niezrozumiałe oraz dość nudne. Prym w takiej kategorii wiodą na pewno reklamy internetowe, radiowe czy telewizyjne. Sporo ludzi w związku z tym rezygnuje z takiego kosztownego środka reklamowego, miast tego inwestuje się wciąż częściej w reklamę drukowaną. Czy ma to sens?

firma

Autor: Sinn Féin
Źródło: http://www.flickr.com
Dość częstym problemem przedsiębiorstw jest niestety ich niewiedza w temacie przygotowywania bardzo dobrej reklamy (odnośnik do serwisu), jak i miejsc, gdzie dobrze jest ją wyeksponować – sporo więcej zobaczysz na tej stronie. Proces powstawania reklam jest dość trudny, a na pewno reklama powinna być chwytliwa oraz nakłaniająca potencjalnych klientów do korzystania z usług lub artykułów danej firmy. Jak więc powinniśmy zabrać się za zrobienie doskonałej reklamy, żeby była jak najbardziej skuteczna?

Najkorzystniej zlecić to zadanie specjalistom, czyli agencjom reklamowym, marketingowcom czy tego typu specjalistom. To rozwiązanie bardziej kosztowne, natomiast często czas, który poświęca się na samodzielne przygotowanie strategii albo kreacji, jak również doboru miejsc ekspozycji, przykładowo ekran led Lubin Ken, okaże się relatywnie droższy, zaś skuteczność o wiele gorsza. W takiej sytuacji w związku z tym ostateczny koszt tego typu działań będzie większy niż pomoc specjalistów. Rodzajów reklamy wizualnej, czyli drukowanej jest właściwie bardzo sporo. To jak najbardziej ulotki, banery reklamowe albo foldery. Często robione się ulotki, jest ich pełno w naszych skrzynkach na listy, znajdują się w gazetach, rozdawane są na ulicy.

konferencja

Autor: Innovation Lab
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże oprócz ciekawie przygotowanych ulotek dobrze jest też skorzystać z innych form tego typu reklamy. Mogą to okazać się na przykład rollupy, które cieszą się ogromną popularnością na różnych konferencjach. To będą na pewno reklamy na autobusach, lecz to powinniśmy brać pod uwagę jedynie w większych miastach, gdzie dobra jest komunikacja w mieście.

To warte zerknięcia (http://www.progresdisplays.pl/) materiały, dlatego nie wahaj się oraz sprawdź je – to zbliżona tematyka, która jest z pewnością warta uwagi.

Tak więc dajmy na to jeśli taka reklama autobusy Gdańsk to będzie z pewnością dobre wyjście. To tylko parę przykładów, które natomiast pokazują jak ogromne możliwości drzemią w takich rozwiązaniach reklamowych. Warto przemyśleć, który z takich sposobów będzie dobry dla nas, zarówno analizując grupę docelową jak i koszty tego typu reklamy.