Podbeskidzie nie tylko stolicą turystyczną Beskid

Bielsko-Biała, miejscowość leżąca na pograniczu. Jednakowo blisko stąd do Ostrawy, Pragi i Wiednia. Bielsko-Biała jest stolicą rejonu współcześnie znanego jako Podbeskidzie. Nazwa owa lokalnie wzbudza kontrowersje wśród rdzennych Bielszczan, ponieważ nie oddaje złożonej przeszłości.

Z racji swego położenia u stóp Beskidu Śląskiego miasto to głównie kojarzone bywa z wypoczynkiem zimowym.

Sala szkoleniowa

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Mało kto myśli o tym mieście jak o centrum finansowym, a Bielsko-Biała z powodów sąsiedztwa stolic nadaje się na centrum finansowe jak mało które z miast Podbeskidzia. Widać w mieście. Główna ulica Bielska-Białej przywodzi na myśl centrum Wiednia, i nie jest to wyłącznie efekt przepięknej architektury wzorowanej na Wiedniu końca XIX w., ale również efekt sporej liczby banków jakie posiadają tutaj swe oddziały. Jednakże by miasto mogło spożytkować podobne atuty konieczna jest sala konferencyjna Bielsko-Biała (link) oferuje wiele takich miejsc.

Możemy negocjacje biznesowe prowadzić w auli hotelu pomnącego Cesarza Franciszka bądź też zdecydować się miejsce z panoramą na łańcuchy górskie. Sale konferencyjne położone na peryferiach miasta stwarzają klimat dogodny dla cichych spotkań biznesowych. Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa oraz kolejowa, bliskość Uniwersytetu Śląskiego jak też pozostałych uczelni może okazać się dogodną lokalizacją do prowadzenia sympozjów.

Sprawdź więcej w tym serwisie i zgłąb przedstawiane zagadnienie też z innej perspektywy – one niewątpliwie również Cię zaciekawią!

Bielsko-Biała po ukończonej konferencji oferuje jej uczestnikom wiele atrakcji, m.in. ścianę wspinaczkową na której uczestnicy konferencji mogą się nieco rozerwać. Amatorzy czynnego wypoczynku mający chętkę na mały spacerek górskimi szlakami mogą po piętnastominutowej przejażdżce komunikacją miejską dotrzeć na szlak krajoznawczy i cieszyć się włóczęgą górska.

Natomiast dla tych z uczestników sympozjum jacy ze wszystkich sportów preferują picie piwa Bielsko-Biała ma do zaoferowania również browar miejski, nawiązujący do tradycji piwowarskich, bowiem jak każde odpowiednio stare miasto Bielsko posiadało własny browar. Natomiast miłośnicy architektury w drodze z sympozjum mogą podziwiać secesyjne kamieniczki w centrum Bielska. Podobno jest ich zachowanych więcej aniżeli w Krakowie. Wszystko to niewątpliwie pozwoli Bielsku-Białej stać się w przyszłości ważnym centrum biznesowym.