Miejsc pracy dla żaków jest całkiem sporo

Studenci są wielce lubiani przed przedsiębiorców oraz ludzi, których celem jest poszukiwanie chętnych do pracy. Przecież zasadniczo nie trzeba się wcale wykosztowywać, bo w większości przypadków zatrudnienie studenta to nieduży koszt. Pensja jest kiepska, to akurat coś zrozumiałego, ale także odpadają wszystkie ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne. Wiadomo: bardzo duża bolączka przedsiębiorców w Polsce to za duże koszty pracy.

Studenci, edukacja

Autor: iStock
Źródło: iStock
Niestety żak po ukończeniu swojej edukacji będzie mniej smakowitym kąskiem – bo ciężej go już będzie zatrudnić za nieduże pieniądze. Naturalnie wyłącznie część przedsiębiorców potrzebuje młodych pracowników – np. poważna agencja marketingowa czy komornik mokotów prawna nie zatrudni na wyższe stanowisko typowego studenta. A zresztą jak łączyć pracę na całym etacie z nauką? To coś niemalże niemożliwego w realizacji. Dobrze, a więc napiszmy, gdzie studenci powinni poszukiwać pracy – payroll (usługi w zakresie naliczania płac – przeczytaj w tym temacie) zapewne nie zadowoli, ale czy nie przydałoby się być może odciążyć nieco swoich rodziców?

Kina nieustannie prowadzą nabór pracowniczy – jeśli firma jest w porządku, dostaniemy oprócz wynagrodzenia bezpłatne bilety na seanse kinowe, albo spore zniżki. Należy również powiedzieć, że jeśli będziemy pracować w środku tygodnia to pewnie tak dużo pracy miewać nie będziemy. Generalnie kina są pełne tylko w weekendy. Choć jeżeli są promocje, wycieczki szkolne bądź bardzo długo wyczekiwane premiery, to zapewne czasu na leniuchowanie nie znajdziemy. Któż jednakże powiedział, iż praca dla studentów (szukasz dodatkowego zarobku, sprawdź – dowiedz się więcej) musi być zawsze przyjemna? Trzeba uczyć się życia!

Studentów bardzo często można zobaczyć we wszelkiego rodzaju barach albo lokalach gastronomicznych. Jeżeli cechujemy się dobrą aparycją, w zasadzie umiemy porozumiewać się z każdym człowiekiem, mamy spore szanse na zatrudnienie w dobrej restauracji. Kelnerzy twierdzą, że choć zarobki w gastronomii są kiepskie, to jednakże zwyczaj dawania tipów jest wśród mieszkańców Polski coraz popularniejszy. W żadnym przypadku nie należy być opryskliwym kelnerem, bo ogólnie im większy profesjonalizm tym atrakcyjniejsze tipowanie! Spokojnie, po studiach pracabędzie fajniejsza.