Miejsc pracy dla żaków jest całkiem sporo

Studenci są wielce lubiani przed przedsiębiorców oraz ludzi, których celem jest poszukiwanie chętnych do pracy. Przecież zasadniczo nie trzeba się wcale wykosztowywać, bo w większości przypadków zatrudnienie studenta to nieduży koszt. Pensja jest kiepska, to akurat coś zrozumiałego, ale także odpadają wszystkie ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne. Wiadomo: bardzo duża bolączka przedsiębiorców w Polsce to za duże koszty pracy.

Studenci, edukacja

Autor: iStock
Źródło: iStock
Niestety żak po ukończeniu swojej edukacji będzie mniej smakowitym kąskiem – bo ciężej go już będzie zatrudnić za nieduże pieniądze. Naturalnie wyłącznie część przedsiębiorców potrzebuje młodych pracowników – np. poważna agencja marketingowa czy kancelaria prawna (B&P – upadłość spółki zoo) nie zatrudni na wyższe stanowisko typowego studenta. A zresztą jak łączyć pracę na całym etacie z nauką? To coś niemalże niemożliwego w realizacji. Dobrze, a więc napiszmy, gdzie studenci powinni poszukiwać pracy – payroll (usługi w zakresie naliczania płac – przeczytaj w tym temacie) zapewne nie zadowoli, ale czy nie przydałoby się być może odciążyć nieco swoich rodziców?

Kina nieustannie prowadzą nabór pracowniczy – jeśli firma jest w porządku, dostaniemy oprócz wynagrodzenia bezpłatne bilety na seanse kinowe, albo spore zniżki. Należy również powiedzieć, że jeśli będziemy pracować w środku tygodnia to pewnie tak dużo pracy miewać nie będziemy. Generalnie kina są pełne tylko w weekendy. Choć jeżeli są promocje, wycieczki szkolne bądź bardzo długo wyczekiwane premiery, to zapewne czasu na leniuchowanie nie znajdziemy. Któż jednakże powiedział, iż praca dla studentów (szukasz dodatkowego zarobku, sprawdź – dowiedz się więcej) musi być zawsze przyjemna? Trzeba uczyć się życia!

Studentów bardzo często można zobaczyć we wszelkiego rodzaju barach albo lokalach gastronomicznych.

Spodobał Ci się taki post? Jeżeli tak, to niewątpliwie sprawi Ci radość informacja, że analogiczny artykuł jest tuż obok. Po prostu zobacz ten link identyfikacja wizualna.

Jeżeli cechujemy się dobrą aparycją, w zasadzie umiemy porozumiewać się z każdym człowiekiem, mamy spore szanse na zatrudnienie w dobrej restauracji. Kelnerzy twierdzą, że choć zarobki w gastronomii są kiepskie, to jednakże zwyczaj dawania tipów jest wśród mieszkańców Polski coraz popularniejszy. W żadnym przypadku nie należy być opryskliwym kelnerem, bo ogólnie im większy profesjonalizm tym atrakcyjniejsze tipowanie! Spokojnie, po studiach pracabędzie fajniejsza.