Unia Europejska i jej metody na rozporządzenia

Jak wszyscy wiemy przystąpienie do UE Polski miało wielu zwolenników, jednak miało też spore grono oponentów. Mało osób, które nieprzychylnie spoglądały na akces Polski do Wspólnoty zmieniło zdanie. Nawet interesujące pomysły i prawa które pozwalają na pokazanie się najlepszym organizacjom, nie są w stanie przekonać pewnych ludzi, że Wspólnota Europejska nie ma zamiaru szkodzić, a chciałaby wspierać.

EICC
Wiele pomysłów UE skupia się tylko na organizacjach, które same chcą w nich uczestniczyć, po sprawdzeniu przez organy Wspólnoty, czy przedsiębiorstwo spełnia normy, nie istnieją żadne przeszkody, by firma połączyła swe siły np. z emas. Jest to system zarządzania środowiskowego, w dużej mierze przypominający zasadami normę ISO 14001. Zresztą w 2001 roku treść tej normy jest włączona do struktury EMAS – dowiedz się więcej.

System ten zrzesza różne przedsiębiorstwa, firmy, czy organizacje o czym pisano wcześniej. Ogólne założenie systemu polega na tym, że chce on wyróżniać te organizacje, które ciągle się doskonalą w aspektach związanych z działalnością środowiskową, a jeżeli zdarzą się im jakieś pomyłki to są one niewielkie.sprawdź link kancelaria prawnicza Wroclaw kancelaria prawnicza WroclawTak, więc system EMAS postanowił wyróżniać firmy, chcące się rozwijać w myśl zasad zrównoważonego rozwoju. W Polsce w systemie zarejestrowano jak na razie 45 firm, co związane jest z prestiżem, bo firmy te musiały pokazać, że ekozarządzanie nie jest im straszne.

jakość

Autor: parylo00
Źródło: http://www.freeimages.com

Jeżeli chodzi o zarządzanie ludźmi, to wszyscy szefowie firm zdają sobie sprawę jak istotne jest właściwe zarządzanie zasobami ludzkimi. Powstały różnego rodzaju teorie zarządzenia, kodeksy, które stawiają pewne firmy pod tym względem wyżej niż pozostałe, należy do nich np. eicc. EICC to kodeks w którym zawarto jak powinna zachowywać się organizacja, kodeks, który ma za zadanie wyrównać a zarazem podnieść standardy pracy.

Jeśli jakaś firma, chciałaby pokazać, że dobro pracownika, jego bezpieczeństwo jest dla nich ważne, to podpisuje się pod tym, co jest zapisane w kodeksie. Kodeks ma być całościowym spojrzeniem na proces całej produkcji. Otóż cały projekt został stworzony z myślą o organizacjach, które projektują oraz wprowadzają na rynek produkty lub oferują towary i usługi, z których korzysta się w trakcie produkcji towarów elektronicznych. Jest to, więc kodeks skierowany do firm z sektora elektronicznego i ma on być stosowany względem dostawców jak też podwykonawców.