Billboard – na pewno jeden najbardziej skutecznych sposobów promocji

Reklama stanowi nieodłączny element naszej egzystencji. Jest obecna w każdym możliwym miejscu – na budynkach, bazarach, samochodach, w sklepach, prasie, radiu, telewizji i Internecie, a nawet skrzynkach na listy.
Twórcy współczesnych reklam stają przed sporym wyzwaniem.

billboard gdańsk

Autor: Montclair Film Festival
Źródło: http://www.flickr.com
Panele szklane w kuchni

Autor: Colour Glass
Źródło: Colour Glass

Społeczeństwo „bombardowane” codziennie tysiącami informacji powoli staje się coraz bardziej odporne na marketingowe komunikaty. Pojawia się, zatem pytanie: co zrobić, aby przyciągnąć uwagę klientów? Jak skłanić ich do podjęcia określonej aktywności i wyróżnić się swą ofertą na tle konkurencji? Trafić do świadomości potencjalnych kupców? Spora część firm buduje swą markę w oparciu o nośniki reklamy zewnętrznej. Ich najmodniejszą formą są bezsprzecznie billboardy Opole niezmiernie często korzysta z tego sposobu promocji. Czemu? Siła wspomnianego „medium” to połączenie słów oraz obrazu. Równie ważna – co prostota przekazu – jest także jego nieszablonowość. Dobra reklama (słupki odgradzające) albowiem powinna oddziaływać na uczucia a także zostać zapamiętania – .

Warto mieć na uwadze, że Opole to nie jedyne polskie miasto, gdzie „króluje” billboard Gdańsk, stolica, Wrocław, Toruń – wyliczać można bez ustanku. „Lista” jest niezmiernie obszerna. W dodatku, liczba ta – jak pokazują prognozy – będzie rosnąć.