Na czym polega leasing pracowników? Czy jest to coś popularnego? Co warto w tym temacie wiedzieć?

Dzisiaj dużo firm korzysta coraz częściej z leasingu. Nie jest to już nowy temat, gdyż leasing jest dobrym sposobem na to, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy.

przerwa obiadowa w biurze

Autor: Andrew Turner
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak leasing pracowniczy to już nie tak często spotykane pojęcie. Z tego względu warto wyjaśnić na czym takie działanie polega.

Gdy chcemy opisać pojęcie leasingu pracowniczego w dużym skrócie, można rzec, że jest to po prostu wynajem pracowników. Pracowników możesz wynająć tutaj – Odwiedź stronę partnera – Jednak dobrze będzie poznać reguły, na jakich odbywa się takich wynajem. A mianowicie dany pracownik, który pracuje w firmie A, jest podnajmowany do pracy przez firmę B. Rzecz jasna jest to wykonywany za odpowiednią opłata wynajem pracowników, jednak wszystkie zasady ustalają na początku między sobą dwa przedsiębiorstwa. Gdy mowa o detalach, mowa o długości trwania takiej pracy, warunkach finansowych jak i o rodzaju pracy.
Rzecz jasna sam pracownik musi wyrazić pisemną zgodę na takie zmiany. Jeżeli na przykład w jakiejś firmie jest praca dla informatyków i takie przedsiębiorstwo chciałoby skorzystać z formy takiego leasingu, to musi opisać w przyszłej umowie cały zakres obowiązków takiego pracownika. W ten sposób, by przyszły pracownik (http://www.workservice.pl/poradniki/czekasz-na-telefon-od-rekrutera-przygotuj-sie/) był poinformowany z czym będzie się wiązała dla niego taka zmiana miejsca pracy. Praca dla informatyków to na pewno nie jedyne poszukiwane zawody, jednak z pewnością dość popularne. Praca (zobacz bariery komunikacyjne) dla informatyków do znalezienia tutaj – Więcej w serwisie

Warto także być świadomym tego, iż stosunek pracy u wcześniejszego pracodawcy zawiesza się na okres takiego leasingu. Wtedy bowiem osoba biorąca udział w leasingu pracowniczym zawiera inną umowę z nowym pracodawcą.